babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego
Zakupy

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego

Szczególną, sentymentalną wartość niesie ze sobą pierścionek zaręczynowy. Jest to nie tylko element biżuterii, ale przede wszystkim symbol miłości kojarzący się z jednym z najważniejszych, obok ślubu, wydarzeń w życiu zakochanych. Wybór i kupno pierścionka zaręczynowego stanowi zatem dla mężczyzny spore wyzwanie. Jak trafić w gust swojej przyszłej narzeczonej? Od czego rozpocząć poszukiwania? Jak utrzymać całą sprawę w tajemnicy? Przyda się do tego garść praktycznych wskazówek.

Pierścionek zaręczynowy dopasowany do ukochanej

Pierścionek zaręczonych powinien trafić w gust kobiety obdarowanej i pasować do jej stylu. Warto wcześniej zwrócić szczególną uwagę na biżuterię, którą na co dzień wybiera kobieta. Różnorodny asortyment sklepów jubilerskich z pewnością pomoże przy wyborze – może to być pierścionek w stylu klasycznym, awangardowym, z jednym bądź kilkoma kamieniami. W przypadku, gdy Twoja przyszła narzeczona nie nosi biżuterii, pierścionek zaręczynowy powinien być subtelny i małych rozmiarów, tak, aby zapewniał jej komfort.

Niemniej ważną kwestią jest dobór właściwego rozmiaru. W tym celu warto zmierzyć pierścionki, które na co dzień nosi Twoja ukochana. Ponadto przydać się mogą również specjalne tabele jubilerskie.

Gdzie i za ile kupić pierścionek zaręczynowy?

Przy określeniu swojego budżetu na pierścionek zaręczynowy trzeba pamiętać, że nie kwota przeznaczona na zakup tej biżuterii jest najważniejsza, a uczucie związane z podarowaniem go ukochanej. Najprościej mówiąc, mężczyzna powinien określić możliwości swojego portfela i wówczas szukać biżuterii w określonym przedziale cenowym. Sklepy jubilerskie oferują bowiem pierścionki w cenach od kilkuset złotych do nawet kilkuset tysięcy.

Przy kupnie pierścionka zaręczynowego warto porównać asortymentów kilku jubilerów – zarówno tych działających stacjonarnie, jak i internetowo. W zależności od sklepu, cena za ten sam produkt może się wahać w okolicach kilkuset złotych. Aby podjąć przemyślaną i racjonalną decyzję, należy zwrócić uwagę również na takie elementy jak certyfikat, stop złota użyty przy produkcji pierścionka, warunki jego korekty bądź ewentualnego zwrotu, czas realizacji zamówienia, opinie i rekomendacje danego jubilera.

Aby zadbać o to, żeby niespodzianka zaręczynowa była utrzymana w tajemnicy, mężczyzna musi być dyskretny. W tym celu lepiej wybrać zakupy online, a sam pierścionek zamówić np. na adres miejsca pracy bądź przyjaciela. Należy również schować paragon i zatrzeć wszystkie ślady wskazujące na kupno pierścionka.