babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Zegarki na komunię 
Zakupy

Zegarki na komunię – jak wybrać idealny model na prezent?

Pierwsza komunia święta to z pewnością wielkie wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców. To właśnie w tym wyjątkowym dniu dziecko zostaje włączone do wspólnoty Kościoła Katolickiego. Oczywiście takie wydarzenie musi być uroczyście celebrowane. Właśnie dlatego rodzice zapraszają gości- najbliższą rodzinę, na poczęstunek do domu lub do restauracji. Niemniej jednak goście zgodnie z tradycją, muszą zjawić się na tej ceremonii z prezentem. Zwykle królują rowery i zegarki. Jednak jakie zegarki na komunię sprawdzą się w roli prezentu?

Zegarki na komunię – kieszonkowe czy na nadgarstek?

Zegarki na komunię to bez wątpienia zegarki zaprojektowane na tak specjalne okazje. Nie powinno więc nikogo dziwić, że ich asortyment jest niezwykle obszerny. Jak więc wybrać idealny model na prezent komunijny? Kategoria zegarków na komunię obejmuje wiele różnych modeli. W pierwszej kolejności warto się więc zastanowić, czy lepszym rozwiązaniem będzie zegarek kieszonkowy czy może jednak zegarek na nadgarstek? Okazuje się, że zegarki na komunię, które dziecko będzie mogło założyć na nadgarstek będą o wiele lepszym rozwiązaniem. Modele kieszonkowe można bowiem bardzo łatwo zgubić lub nawet i uszkodzić. Wybierając zegarek na nadgarstek można mieć pewność, że dziecko będzie miało go zawsze przy sobie i „na widoku”. Dzięki solidnym zapięciom znacznie zredukowane zostaje również ryzyko zgubienia tak drogocennego prezentu.

Zegarki na komunię – z metali szlachetnych czy z tworzyw sztucznych?

Zegarki na komunię musimy przede wszystkim dopasować adekwatnie do wieku dziecka. Z pewnością mama czy tato bez chwili namysłu sięgnęliby po zegarek ze złota lub ze srebra. Jednak takie metale szlachetne nie będą zbyt dobrze komponować się z dziecięcą naturą. O wiele lepiej sprawdzą się więc modele wykonane z grubego plastiku i gumy kauczukowej. Dzięki temu będą one również odporne na uszkodzenia i będą o wiele lepiej wyglądać na nadgarstku dziecka.

Zegarki na komunię – jaki rozmiar tarczy zegarka?

Wśród zegarków na komunię z całą pewnością znajdziemy modele o większej i mniejsze tarczy. W tym wypadku warto dopasować je ze względu na płeć dziecka. Modele z pokaźnych rozmiarów tarczą idealnie będą prezentować się na nadgarstku chłopca. Będą one masywniejsze i bardziej „męskie”. Z kolei zegarki na komunie dla dziewczynki powinny być delikatne i subtelne. Wówczas lepszym rozwiązaniem będą te, z mniejszą tarczą. Będą one świetnie zdobić nadgarstek dziewczynki i nie przytłoczą jej ręki. Zegarki na komunię to jeden z lepszych pomysłów na prezent. Warto więc je idealnie dopasować.