babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

ręczniki dla dzieci
Zakupy

Ręczniki dla dzieci — jak wybrać najlepsze?

Obowiązkowymi elementami, które znajdują się w każdej łazience, są ręczniki kąpielowe. Inne modele są jednak przeznaczone dla osób dorosłych, a inne dla najmłodszych. Z tego powodu, aby kąpiel niemowlaka nie była stresującym wydarzeniem i przebiegała bezproblemowo, a maluszek był zadowolony, warto zadbać o jego komfort. Dlatego ręczniki dla dzieci powinny odpowiadać na potrzeby delikatnej skóry najmłodszych. Jak wybrać najlepsze? Podpowiadamy. 

Rozmiar ręcznika dla dzieci

Ręczniki dla dzieci dostępne są w kilku rozmiarach, podobnie jak produkty przeznaczone dla osób dorosłych. Im młodsze dziecko, tym mniejsza powierzchnia okrycia kąpielowego będzie potrzebna. Z tego powodu dla niemowlaków polecany jest rozmiar 75 x 75 cm. Jeżeli jednak chcemy, aby dany model posłużył dłużej lub szukamy ręcznika dla starszego dziecka, warto postawić na wymiar 50 x 90 cm i większy.  

Rozmiar ręcznika jest ważnym aspektem, ponieważ jeżeli wybrany przez nas produkt okaże się zbyt mały, nie otulimy nim dziecka wystarczająco dokładnie. Zbyt duży z kolei może być nieporęczny i tylko utrudni wycieranie malucha. Producenci obecnie oferują również modele wyposażone w praktyczny kapturek, którym można okryć główkę dziecka. 

Materiał i gramatura ręcznika dla dzieci

Kolejnym aspektem na który warto zwrócić uwagę, wybierając ręcznik dla dzieci, jest materiał, z którego jest on wykonany. Najpopularniejsze są modele bawełniane. Posiadają one świetne właściwości pochłaniające wodę i z tego powodu są chętnie kupowane przez większość opiekunów. Materiał musi być przyjemny w dotyku i miękki ze względu na to, że ma bezpośredni kontakt ze skórą i dlatego jego jakość jest bardzo istotna.  

Zaletą ręczników bawełnianych jest również szybkie schnięcie. Warto jednak zwrócić uwagę na ich gramaturę — powinna wynosić od 300 gramów wzwyż. Jeżeli będzie niższa, wówczas model będzie za cienki i mało przyjemny dla skóry. Dobry ręcznik dla dziecka powinien być też oznaczony certyfikatami, potwierdzającymi, że tkanina jest bezpieczna dla najmłodszych. 

Wzory i kolory ręczników dla dzieci 

Wybierając ręcznik dla dzieci, warto zwrócić uwagę również na jego aspekty estetyczne. Choć nie decydują one o funkcjonalności tego produktu, to mogą zachęcić malucha do kąpieli. Z tego powodu warto sięgnąć po model przedstawiający na przykład postać z bajki lub zwierzątko, które zaciekawi niemowlaka. Ważny jest również kolor — dziewczynkom najczęściej dedykowane są różowe ręczniki, a chłopcom niebieskie.