babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

krem pod oczy
Lifestyle

Jak znaleźć idealny krem pod oczy?

Skóra wymaga systematycznej i przemyślanej pielęgnacji — szczególnie ta znajdująca się pod oczami. Naskórek w tym miejscu jest bardzo cienki, przez co szybciej traci elastyczność, mogą pojawiać się cienie i podkówki pod oczami. Z tego też względu warto o nią dbać, decydując się na odpowiednie preparaty, które nie zaszkodzą, a uwydatnią naturalne piękno i zapewnią promienne spojrzenie. Czym kierować się przy wyborze kremów i co sprawia, że te naturalne mogą działać najskuteczniej?

Informacja na opakowaniu — klucz w wyborze odpowiedniego kremu pod oczy 

Skład to fundamentalna kwestia w wyborze kremu pod oczy. Te zawierające substancje chemiczne mogą uczulać, prowadzić do zaczerwienień, powodować świąd i wiele innych skutków ubocznych, przez co nie są dedykowane osobom z cerą reaktywną i nietolerancjami. Natomiast kremy naturalne, takie jak np.: https://www.izielnik.pl/naturalne-kremy-pod-oczy, produkowane są z naturalnych składników, takich jak oleje roślinne, ekstrakty ziołowe, czy wosk pszczeli. To receptury łagodne dla skóry, które szybciej się wchłaniają i nie dostarczają skórze składników syntetycznych.

Co więcej, tego typu produkty nie zawierają substancji szkodliwych, toksycznych dla organizmu, takich jak chociażby ftalany i parabeny, które zostały powiązane z problemami hormonalnymi i chorobami nowotworowymi.

Lekka konsystencja i szybka wchłanialność kremów pod oczy

Skóra pod oczami wymaga szczególnego doboru kosmetyków, które będą charakteryzowały się lekką konsystencją i składem, który szybko się wchłania. Dlaczego jednak proces wchłanialności preparatów naturalnych jest skuteczniejszy, aniżeli w przypadku produktów syntetycznych? Powodem są składniki o mniejszych cząsteczkach, które łatwiej penetrują skórę i nie pozostawiają tłustej lub lepkiej warstwy na jej powierzchni. Ponadto naturalne składniki są lepiej tolerowane przez delikatny naskórek.

Idealny krem pod oczy na bazie naturalnego składu charakteryzuje się również tym, iż jego pH jest bardzo zbliżone do pH skóry, dzięki czemu szybciej przenika przez barierę skórną i dociera do głębszych warstw i tkanek, przyczyniając się tym samym do szybszego i skuteczniejszego działania.

Krem pod oczy, który nie zamyka porów

W wyborze kremów pod oczy warto także pamiętać o tym, iż te zawierające alkohol mogą nadmiernie wysuszać naskórek, jednak nie zapewniać optymalnego nawilżenia. Z kolei będące częścią ich składu silikony mogą zatykać pory, co będzie przekładało się na podrażnienia skóry, stany zapalne i zaburzenie wchłanialności składników cennych dla zdrowia i dobrej kondycji skóry.