babskiewnetrze.pl

babskiewnetrze.pl – moda, dom, lifestyle, praca,zdrowie

materac dla dziecka
Lifestyle

Materac do dziecięcego łóżka

Komfort snu jest bardzo ważny bez względu na wiek i płeć. Dzięki dobrze przespanej nocy pozytywnie nastawiamy się do zadań, które czekają na nas kolejnego dnia oraz posiadamy dużo pozytywnej energii. Na efektywność snu duży wpływ ma odpowiednio dobrany materac, dlatego podczas wyboru należy zainteresować się jego właściwościami a nie ceną. Szczególną uwagę należy zwrócić na materac, który wybieramy dla najmłodszych.

Odpowiedni materac do dziecięcego łóżeczka musi spełniać kilka warunków. Jednym z nich jest odpowiedni wymiar, należy go dobrać do wzrostu maluszka. Nie powinien on być zbyt miękki, każda partia ciała dziecka musi być dobrze podparta, jednak musi być na tyle elastyczny, aby dopasował się do naturalnych krzywizn dziecka. Kolejnym parametrem, na który powinien zwrócić uwagę każdy rodzic jest materiał, z którego wykonano materac. Musi być antyalergiczny, aby nie przyczyniał się do rozwoju różnego rodzaju drobnoustrojów, które powodują wiele chorób. Wszystkie produkty dla dzieci muszą być wykonane z przebadanych materiałów, nie inaczej jest w tym przypadku tworzywo na materac powinno posiadać odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest, aby wyposażony był w pokrowiec łatwy do ściągnięcia w razie jakichkolwiek nieprzyjemnych „niespodzianek”. Wkład materaca powinien być odpowiednio dopasowany, aby nie powodować przegrzania w czasie letnich nocy i wychłodzenia organizmu w trakcie zimy.

Najlepszy z najlepszych

Nie wystarczy wejść do sklepu i wyjść z pierwszym lepszym materacem, prawdopodobnie nie spełni on odpowiednich standardów. Warto dostosować go do wagi, wzrostu oraz kondycji fizycznej dziecka. Jeżeli dziecko posiada jakiekolwiek wady rozwojowe, warto skonsultować wybór ze specjalistą, który doradzi konkretny model.
Co do materiału warto skupić się na tych wykonanych z pianki termoelastycznej lub zwykłej pianki. Podpierają one odpowiednio cały kręgosłup dziecka oraz pozwalają na odpowiednią wentylacje o każdej porze roku. Wgłębiając się w temat materacy warto zwrócić uwagę na materac dla dziecka, który posiada wyższe boki a nieco wklęsły blat. Dzięki temu dziecko nie uderzy się w szczebelki intensywnych obrotów podczas snu.
Nie zaleca się zakupu popularnych kiedyś materacy z łuski gryczanej. Podczas długiego użytkowania gromadzi się w nich wilgoć, która może się przyczynić do powstania niebezpiecznego alergenu, którym jest pleśń. W wielu przypadkach dorośli nie zdają sobie sprawy, że alergie mogą występować w wyniku źle dobranego materaca, w którym rozwinęła się pleśń.

spadental.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.