babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

kominek do wosku
Zakupy

Na co zwrócić uwagę wybierając kominek do wosku?

Zapachowe świece i woski cieszą się coraz większą popularnością. Przyjemny aromat w mieszkaniu wpływa korzystnie na samopoczucie domowników. Przy korzystaniu z takich akcesoriów należy jednak przestrzegać ważnych zasad. Odpowiednio dobrany kominek do wosku wpłynie zarówno na bezpieczeństwo, jak i efektywność aromatyzacji. O czym warto wiedzieć, aby zakupić właściwy model?

Jak dopasować wielkość kominka?

Wśród dostępnych rozwiązań odnaleźć można akcesoria o różnych wymiarach. Zauważalne różnice dotyczą m.in. wielkości mis na szczycie kominków oraz wysokości samych przedmiotów. Pragnąc zakupić właściwy model, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim, kawałki wosków zapachowych po roztopieniu zwiększają swoją objętość. Dlatego też w roli kominków do wosku sprawdzają się zwykle egzemplarze o większej pojemności. Warto stawiać na akcesoria z szerokimi, obszernymi misami. Wysokość kominka powinna być z kolei uzależniona od rodzaju umieszczanych w nim substancji, wykorzystywanych świeczek oraz pożądanego efektu. Co warto wiedzieć na ten temat?

Niski kominek do wosku może być dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na intensywności zapachu. Ze względu na silniejsze nagrzewanie się misy, substancje zapachowe uwalniane są o wiele szybciej. Tego typu egzemplarze częściej wykorzystuje się więc do olejków zapachowych o delikatniejszych aromatach. Konieczny jest wówczas jednak dokładny nadzór nad procesem. Rozcieńczone w wodzie olejki mogą bowiem szybko wyparować, co stanowi pewne zagrożenie. Co warto wiedzieć o wyższych kominkach do wosku?

Bezpieczne i atrakcyjne akcesorium

Wyższe kominki o wiele częściej dedykowane są właśnie topieniu wosku. Dzięki niższej temperaturze, zapach uwalnia się wolniej i pozwala na bardziej subtelną aromatyzację. Wykorzystanie takich akcesoriów w przypadku rozcieńczonych olejków mogłoby sprawiać, że zapach będzie mało wyczuwalny. Wyjątek stanowią modele, które oprócz znacznej wysokości posiadają też dużą średnicę. W ich przypadku używa się bowiem większych świeczek. Wysoki kominek do wosku to często polecane rozwiązanie, które pozwala na równomierne rozprzestrzenienie się aromatu w pomieszczeniu. Warto pamiętać, że w tej kategorii pojawiają się akcesoria o różnym wyglądzie. Bez problemu odnaleźć więc można kominki w kształtach najlepiej dopasowanych do danego wystroju. Właściwy stosunek wysokości do szerokości kominka uchroni przed ewentualnym przypaleniem. Model dobrany w przemyślany sposób dobrze spełni swoje zadanie.