babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Lifestyle

Ile kosztuje porada prawna i kto może jej udzielić?

Prawo jest czasem tak skomplikowane, że nie sposób poradzić sobie samemu z różnymi problemami. Szczególnie, kiedy ma się do czynienia z polskim ustawodawstwem i kodeksem. Jak więc poradzić sobie z nietypowymi kruczkami prawnymi? Na szczęście łatwo można uzyskać profesjonalną pomoc w doświadczonej, bardzo dobrej kancelarii, która znajduje się niemal w każdym mniejszym i większym polskim mieście. Ile kosztuje porada prawna w takim miejscu? Sprawdźmy.

Udzielania porad prawnych – kto się tym zajmuje?

Zanim jednak przejdziemy do cennika dotyczącego profesjonalnego poradnictwa, najpierw wyjaśnijmy, kto może się tym zajmować. Ekspertami udzielającymi pomocy prawnej z wielu dziedzin prawa są absolwenci wyższych uczelni. To ludzie z dyplomem, którzy z wyróżnianiem przeszli wszystkie szczeble edukacji. Mają odpowiednie uprawnienia, dlatego bez problemu potrafią dzisiaj rozwiązać każdą zawiłość.

Prawnicy to fachowcy. Korzystając z ich kompleksowej usługi, można liczyć na pozytywne zakończenie swojej sprawy. Wystarczy umówić się telefonicznie i udać się do najbliższej kancelarii adwokackiej lub kancelarii radcy prawnego. Tam siedząc na wygodnym fotelu, usłyszy się niezbędne instrukcje.

Koszty porady prawnej

Przed skorzystaniem z pomocy doświadczonego adwokata, trzeba pamiętać, aby sprawdzić jego wykształcenie. Dlaczego? Bo czasem można spotkać się z osobami, które używają tytułu o nazwie doradca prawny. Tacy ludzie niestety nie posiadają kompetencji, aby otrzymać od nich wsparcia.

Oczywiście należy uszykować odpowiednią kwotę pieniędzy w portfelu. Na pytanie: Ile kosztuje porada prawna, odpowiedź nie jest taka oczywista. Co ciekawe, bywają sytuacje, że nic nie zapłacimy (np. gdy jesteśmy seniorami albo mamy trudną sytuację finansową). Za darmo takie porady można uzyskać na terenie całego kraju (na lokalnych stronach samorządowych znajdują się dokładniejsze informacje na ten temat).

Ale w zdecydowanej większości przypadków wiąże się to z pewnym kosztem. Zależy on od danej kwestii, jaka jest przedstawiona prawnikowi. Od konkretnego pytania. Im bardziej jest ono skomplikowane tym przygotowanie odpowiedzi będzie dłuższe i co za tym idzie, cena się zwiększy. Przyjęło się, że średni koszt uzyskania porady prawnej wynosi dzisiaj około 150 złotych. Czasem zapłaci się 100, a innym razem maksymalnie 300 zł. Warto więc skonsultować się wcześniej z różnymi specjalistami prowadzącymi kancelarią i dowiedzieć się najpierw, którzy z nich za swoje konsultacje wezmą nieco mniej pieniędzy.