babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

kuchnia
Dom

Pomysły na wykończenie kuchni – jak zagospodarować ściany?

Kuchnia nazywana jest sercem domu, gdyż to w niej spędza się często bardzo dużo czasu przy gotowaniu lub spotkaniach rodzinnych. Wnętrze to nie tylko budują określone meble, ale również dodatki i aranżacja ścian. Poznaj najlepsze pomysły na wykończenie kuchni. 

Zabudowa ścian – najlepsze pomysły na wykończenie kuchni 

Bardzo wielu z nas w swojej kuchni chce osiągnąć określoną stylistykę: prowansalską, nowoczesną, skandynawską, angielską. Oczywiście, w dużej mierze za estetykę i określony styl odpowiadają meble, ale niemniej ważne są dodatki oraz aranżacja ścian. Poznaj najlepsze pomysły na wykończenie kuchni przy pomocy zabudowy nad blatami. 

  1. Kolorowe płytki na ścianę

Płytki w kuchni na ścianę są najczęściej stosowane z punktu praktycznego. Płytki chronią powierzchnię przed tłustymi plamami, zabrudzeniami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Płytki są również odporne na wilgoć oraz działanie wysokich temperatur. Doskonałym pomysłem na wykończenie kuchni przy pomocy płytek jest zastosowanie ich kolorowej i mozaikowej wersji. Ceramiczna mozaika na ścianie do hit aranżacyjny, który znacznie ociepla wnętrze i dodaje mu ciepła. 

  1. Szklane panele na ścianę

Szklana płyta zamiast tradycyjnych płytek w wielu przypadkach wydaje się lepszym pomysłem. Również jest estetyczna, gdyż można wybrać barwione szkło hartowane. Montaż takiego panelu ściennego jest tańszy, łatwiejszy oraz szybszy. Same panele szklane do kuchni są trwałe i odporne na uszkodzenia. Bardzo trudno je zniszczyć. Jeśli chodzi o ich odporność na wysokie temperatury lub wilgoć, to tutaj też wykazują wysokie właściwości. 

  1. Tablica kredowa do kuchni

Doskonałym pomysłem na wykończenie kuchni jest tablica kredowa montowana na całą ścianę lub jej część. Najlepiej sprawdza się w kuchni oraz w pokoju dziecięcym. Na przestrzeni tej można tworzyć listę zakupów, pozostawiać sobie notatki lub zapisywać ciekawe przepisy kulinarne. Ściana tablicowa znacznie ożywia wnętrze, sprawia, że jest ono rodzinne i przytulne. 

  1. Panele winylowe w kuchni

Idealnym rozwiązaniem do kuchni są panele winylowe, które można stosować na podłogę oraz na ścianę. Panel winylowy wykonany jest z materiału PCV, dzięki czemu jest trwały i odporny na wilgoć. Samoprzylepne panele winylowe są doskonałym sposobem na szybką ochronę ścian przed zabrudzeniami, a przy tym są bardzo efektowne. Mnogość wzorów i kolorów paneli winylowych na ścianę jest bardzo duża. Sam ich montaż jest ekspresowy, dlatego pomysł na wykończenie kuchni przy ich pomocy jest obecnie jednym z bardziej topowych. 

W kuchni szuka się funkcjonalnych i trwałych rozwiązań, gdyż w przestrzeni tej łatwo o zabrudzenia. Panele szklane i winylowe, ceramiczne kolorowe płytki czy tablice kredowe to estetyczne pomysły, które doskonale sprawdzają się w kuchni. 

Więcej o remoncie i wykończeniu kuchni znajdziesz na: https://fixly.pl/kategoria/remont-kuchni