babskiewnetrze.pl

babskiewnetrze.pl – moda, dom, lifestyle, praca,zdrowie

rowerek dla dziecka
Zakupy

Rowerek dla dziecka-jak wybrać odpowiedni?

Jazda na rowerze to pierwsza z aktywności fizycznej, do której warto zachęcić swoje dziecko. Rodzice będący fanami rowerowych podróży, powinni od najmłodszych lat wozić malucha w foteliku. Dzięki temu przyzwyczai się on do szybko zmieniającego się krajobrazu i pędu powietrza. Z kolei potem przychodzi czas na pierwszy zakup. Rowerki dla dzieci to szeroka kategoria, w której obecnie z łatwością można znaleźć wymarzony pojazd dla malucha.

Rowerki dla dzieci-od jakiego wieku?

Dzieci już w wieku 18 miesięcy mogą zacząć jeździć. Najczęściej rodzice pierwsze rowerki dla dzieci, takie jak np. https://babyhit.pl/pol_m_Zabawki_Pojazdy-dla-dzieci_Rowerki-dla-dzieci_Rowerki-biegowe-244.html zaczynają oglądać w tym okresie. Są to pojazdy pozbawione pedał i hamulców, składające się jedynie z ramy oraz siodełka. W tym przypadku najważniejszy jest rozmiar rowerku biegowego. Nie może być za duży, ponieważ dziecko nie będzie chciało na nim jeździć, a przez to możemy go szybko zniechęcić do tego typu aktywności fizycznej. Zaleca się pamiętać, że rower nie rośnie razem z dzieckiem, więc po roku mały rowerek biegowy może być dla dziecka za niski. Wtedy należy wymienić go na większy model. Z kolei rower dla 3-latka powinien mieć koła o wielkości 12 cali lub trochę mniejsze. Jak w poprzednim przypadku, tak i tutaj zależne jest to od wzrostu dziecka. Jeśli chcemy zdecydować się na rowerek z pedałami, należy pamiętać o osłonie łańcucha. Rowerki dla dzieci muszą być maksymalnie proste, czyli nie mieć przerzutek i hamulców w manetkach. Za to polecany jest hamulec w piaście, który będzie się uruchamiał za pomocą naciśnięcia pedału.

Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze?

Niezależnie od tego, jaki rowerek dla dziecka wybierzesz, musisz zadbać o bezpieczeństwo malucha. Dobrze jest wyposażyć go w kask i podstawowe ochraniacze. Dziecko musi czuć się bezpiecznie w nowej sytuacji, a taką jest pierwsza jazda na rowerku biegowym. Pamiętaj, aby do nauki wybrać komfortowe miejsca. Najlepiej jeśli będzie to własne podwórko lub ścieżka rowerowa niedaleko miejsca zamieszkania. Warto zwrócić uwagę na podłoże. Na pierwszą jazdę powinno być ono równe i pozbawione nierówności. Wtedy maluch będzie czuł się pewniej, a rower nie będzie się przewracał. Jeśli pojazd jest odpowiednie dopasowany wielkością do wzrostu dziecka, to maluch powinien postawić całe stopy na drodze. Wówczas należy mu pokazać jakie ruchy musi wykonywać. Warto tłumaczyć to spokojnie i cierpliwie. Zwracaj uwagę na to, aby dziecko patrzyło przed siebie, nie na swoje stopy. Złym nawykiem jest również szuranie nogami podczas jazdy. Niektóre dzieci czują wielką frajdę z jazdy na rowerze, z kolei inne potrzebują trochę czasu. Pamiętaj, aby co jakiś czas przeglądać rowerki dla dzieci, ponieważ wraz ze wzrostem malucha, wielkość pojazdu musi być zmieniana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.