babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Dom

Jak pozbyć się sierści z ubrań? Kilka sprawdzonych sposobów

Kochane sierściuchy!

Nasze pupile domowe to wspaniali przyjaciele. Koty, psy, króliki i wszelkie inne sierściuchy. Są mięciutkie, puszyste, miłe w dotyku. Jednak niestety czasem nie mamy ochoty, by się do nas zbliżały ze względu na sierść, którą gubią i która jest dosłownie wszędzie. Czasem zdarzają się sytuacje kiedy to natychmiast musimy wyjść i rodzi się w głowie pytanie jak pozbyć się zalegającej na naszych ubraniach sierści. Są też takie sytuacje, kiedy zakładamy nasze eleganckie ubrania, w stonowanych, często ciemnych kolorach, na przykład, gdy wybieramy się na rozmowę kwalifikacyjną czy na jakąś ważną imprezę. Wyprasowane ubranie wówczas nie będzie wystarczające, ponieważ dla estetyki ubioru konieczne jest również, usuniecie sierści. Niektórych obowiązuje też określony dress code w pracy i w takiej sytuacji również nie jest dopuszczalne zaniedbane ubranie

Jak pozbyć się sierści z ubrań? Zdradzimy kilka sposobów

Wychodzisz z domu, zakładasz ciemne spodnie czy spódnicę i kot wskakuje na Twoje kolana. Bądź siadasz na kanapie, na której przed chwilą siedział Twój puszysty pies. I mamy problem w postaci ubrania obklejonego zwierzęcą sierścią. Nie staniemy się kłębkiem nerwów jeśli będziemy przygotowani na takie sytuacje, a w zasadzie każdy właściciel czworonoga powinien przewidzieć możliwość wystąpienia takiej sytuacji.

Najszybszym sposobem pozbycia się sierści jest skorzystanie ze specjalnie przeznaczonych do tego celu rolek. Są one pokryte kleistą substancją, która szybko i skutecznie zbiera sierść. Taka rolka to bardzo przydatny element i powinna mieć swoje miejsce w każdym domu zamieszkiwanym przez zwierzaki.

Problem pojawia się, gdy akurat nie mamy pod ręką takiego gadżetu lub właśnie rolka się wyczerpała, a my nie zdążyliśmy należycie wyczyścić naszego odzienia.

Jedną z metod jest zastosowanie taśmy klejącej, która będzie działała podobnie jak rolka. Potrzeba do tego celu szerokiej taśmy, którą dokończymy nasze działo. Niektórzy nawijają taśmę na rolkę lub wałek do ciasta, by móc wałkować ubranie.

Inną metodą jest skorzystanie z gumowej rękawicy. Zazwyczaj każdy z nas takową ma w domu, wykorzystujemy je bowiem do prac ogrodowych, kuchennych, porządkowych. Takową rękawicę należy nałożyć na dłoń, a następnie zwilżyć ją. Gdy będziemy delikatnie pocierać materiał z sierścią, to mokra rękawica będzie tę sierść zbierać. Wystarczy regularnie przepłukiwać rękawicę pod bieżącą wodę i kontynuować prace.

Jeszcze jedna metoda pozwala na wykorzystanie gąbki do naczyń (oczywiście czystej!). Również taka gąbkę moczymy i delikatnie przecieramy tkaninę szorstką stroną gąbki – to jest kluczowe, ponieważ do tej strony lepiej przyklejają się zanieczyszczenia.