babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Lifestyle

Makijaż na randkę – kilka praktycznych porad

Makijaż na randkę to nie lada wyzwanie. W dużej mierze bowiem przyczyni się do tego, jakie zostanie wywarte pierwsze wrażenie, które często okazuje się najważniejsze.

Charakter makijażu randkowego

Powinien on stanowić swojego rodzaju połączenie subtelności i kokieterii. Z jednej strony dobrze jak będzie mało widoczny, a z drugiej strony warto postawić na kilka uwodzicielskich trików, a szczególnie jeśli chodzi o partię oczu. To właśnie oczy potrafią wręcz zaczarować, a kosmetyki pomagają wzmocnić głębię spojrzenia. Właściwy makijaż powinien podkreślać atuty urody, a nie próbować coś na siłę dorysować. Zatem przede wszystkim musi być dostosowany do typu urody, aby wszystko ze sobą współgrało, nadając jednolite wykończenie. Szczególną uwagę należy postawić tu na odpowiednią kolorystykę, która również będzie współgrała z wybraną stylizacją.

Makijaż na randkę – praktyczne porady

Makijaż na randkę też powinien pasować do formy spotkania. Jeśli umawiamy się na kawę w kawiarni, to nie zakładamy wieczorowej kreacji i nie wybieramy tym samym wieczorowego makijażu. W takich okolicznościach dobrze jest postawić na naturalność i ewentualnie mocniejsze podkreślenie oczu by jednak pojawił się jakiś element uwodzicielski, wysyłający pewnego rodzaju sygnały naszej sympatii.

Z kolei w przypadku makijażu wieczorowego, na romantyczną kolację można pozwolić sobie na nieco więcej swobody i awangardy. Eksponowanie świeżości, kobiecości nie będzie niczym złym w takim przypadku, a nawet nieco bardziej odważne barwy będą dopuszczalne, o ile całość nie nabierze imprezowego charakteru. Pamiętajmy, to ma być romantyczny, magiczny moment i dobór kosmetyków musi nastąpić właśnie pod taki charakter spotkania.

Makijaż randkowy krok po kroku

Oczywiście zawsze zaczynamy od nałożenia bazy. Dopiero potem idealnie dopasowany podkład i korektor w celu wyretuszowania cieni pod oczami oraz innych niedoskonałości cery. Wykończenie pudrem nie jest obowiązkowe, ale też stanowi od dobrą bazę dla różu, rozświetlacza czy bronzera. I tak właśnie w następnej kolejności podkreślamy kości policzkowe, dobierając odpowiedni odcień do swojej karnacji. Blondynki idą bardziej w kierunku różu a brunetki w brązy.

Najważniejsza część – oczy. Spojrzenie musi zwracać uwagę, zatem podkreślamy oko ciemnym eyelinerem, starając się wykonać jak najbardziej równe i delikatne kreski. Cienie już mogą być jasne, zalecane są w odcieniach brązów, beżów, złota. To kolory nieco jesienne, niczym kolorowe liście muśnięte słońcem. Taki efekt jest bardzo romantyczny i przykuwający uwagę. Do tego czarny tusz do rzęs, idealnie nałożony wydłuży optycznie rzęsy.

W makijażu ust dobrze jest zachować umiar. Naturalne usta wyglądają bardzo ponętnie i całuśnie. Delikatne beże, słodki róż czy nawet błyszczyk sprawdzą się idealnie. Jeśli jesteśmy przyzwyczajone do mocnego makijażu ust, to będzie on ok we wspomnianym wyżej, romantycznym, aczkolwiek wieczorowym stylu.