babskiewnetrze.pl

babskiewnetrze.pl – moda, dom, lifestyle, praca,zdrowie

glow up co to
Lifestyle

Glow up co to jest i dlaczego warto go przejść?

Współczesna polszczyzna obfituje w wiele zapożyczeń z języka angielskiego. Są one szczególnie widoczne w słownictwie związanym z popkulturą, technologią oraz lifestylem, a rosnąca popularność tematów związanych z branżą beauty sprawia, że pojęcia takie jak makeup, eyeliner czy lotion używane są na co dzień przez niemal wszystkie kobiety interesujące się makijażem i dbaniem o urodę. Aby lepiej zrozumieć obowiązujące trendy, warto poznać odpowiedź na pytanie – glow up co to jest?

Co oznacza pojęcie glow up?

Termin glow up odnosi się do stanu, w którym ktoś (najczęściej kobieta) przechodzi metamorfozę i wygląda lepiej niż kiedyś. Pojęcie to pochodzi z języka angielskiego, w którym używane jest jako potoczny zwrot oznaczający słowo wyładnieć. Warto podkreślić, że glow up nie odnosi się jedynie do przemiany zewnętrznej, ale również wewnętrznej, która wiąże się ze zmianą przyzwyczajeń oraz akceptacją swojego wyglądu. Pojęcie to nawiązuje do idei mówiącej, że aby wyglądać pięknie, należy najpierw dobrze poczuć się w swojej skórze. Znając odpowiedź na pytanie – glow up co to właściwie jest, łatwo można przeprowadzić własną metamorfozę.

Jak uzyskać efekt glow up?

Istnieje wiele uniwersalnych zasad, które sprawiają, że każdy poczuje się lepiej, a także z radością spojrzy na własne odbicie w lustrze. Należy jednak podkreślić, że potrzeby każdej osoby są inne. Dlatego też warto samodzielnie zastanowić się nad zmianami, które najlepiej wprowadzić do swojego życia, aby uzyskać wymarzoną harmonię. Jej osiągnięcie pozytywnie odbije się również na wyglądzie fizycznym. Sprawdzonymi sposobami na glow up są:

  • odpowiednie nawodnienie,
  • zdrowa dieta i regularna aktywność fizyczna,
  • utrzymanie dobrych relacji z bliskimi i przyjaciółmi,
  • pozbycie się kompleksów,
  • zadbanie o swój styl i urodę.

Kosmetyczny efekt glow up – jak go uzyskać?

Najprostszym sposobem na poprawienie swojego wyglądu, a także nastroju może okazać się odpowiednia pielęgnacja cery oraz wykonanie starannego makijażu. Kobieca skóra uwielbia odżywcze i lekkie kremy, które wydobywają jej naturalny blask. Dobrze dobrany do potrzeb danej osoby produkt sprawi, że cera będzie wyglądała na świeżą i bardziej wypoczętą. Efekt ten można dodatkowo podkreślić makijażem. Aby uzyskać efekt glow, czyli efekt rozświetlenia, warto nałożyć rozświetlacz na szczyty kości policzkowych, wybrać błyszczące cienie na powieki zamiast klasycznych matów oraz nadać blask swoim ustom delikatnym błyszczykiem. Ten rodzaj makijażu w połączeniu z odpowiednią stylizacją sprawią, że wiele osób zauważy i skomplementuje taką przemianę.

Każda kobieta powinna zaznajomić się z pojęciem glow up i odpowiedzieć sobie na pytanie – glow up co to dla mnie znaczy. Dzięki temu będzie mogła odkryć swoje wewnętrzne piękno, które nierzadko przekłada się na wygląd zewnętrzny. Poznanie czynności, które sprawiają danej kobiecie przyjemność oraz wypracowanie zdrowych nawyków pozwoli jej poczuć się nie tylko pięknie i młodo, ale przede wszystkim komfortowo w swojej własnej skórze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.