babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Dom Lifestyle

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miksera kuchennego?

Mikser to jedno z ważniejszych urządzeń AGD w każdej kuchni. I tobie potrzebny jest nowy mikser? Ich wybór na rynku jest naprawdę olbrzymi i bez trudu znajdziesz model, którego cena będzie adekwatna do posiadanego budżetu. Jednak większym problemem może być wybór modelu. Jak powinien być wykonany godny polecenia mikser oraz jakie funkcje powinien nam oferować?

Mikser planetarny to oszczędność czasu

Jeśli z niego do tej pory nie korzystałaś, to znak że musisz nadrobić zaległości i wybrać mikser planetarny. Jest to mikser z dołączoną do niego misą. Misa jest wprawiana w ruch obrotowy, dzięki czemu można wyrabiać ciasto bez potrzeby trzymania miksera w ręku i tracenia czasu na rzeczy, które mogą robić się same. W sprzedaży można znaleźć bogaty wybór mikserów planetarnych, różniących się ceną i jakością wykonania. Osobiście polecamy miksery z misą ze stali szlachetnej. Jest ona bardzo wytrzymała, nie rysuje się i łatwo utrzymać ją w czystości. Szczególnie przydaje się kiedy często zamierzasz używać miksera, bo np. regularnie pieczesz ciasta.

Mikser ręczny

Tradycyjny mikser ręczny jest tańszy od miksera planetarnego – nie posiada bowiem stacji dokującej i misy. Jest on polecany do okazjonalnego używania. Zajmuje mało miejsca i przydaje się wtedy, kiedy nic nas nie goni i mam dość czasu na spokojne mieszanie ciasta. Ciekawą opcją w ręcznych mikserach jest to, że po dołączeniu do nich odpowiedniej końcówki, można je używać jak blender. To właśnie kolejna istotna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę kiedy szukamy dla siebie nowego miksera.

Dodatki i akcesoria do miksera

Jednym z kryteriów wyboru nowego miksera mogą być akcesoria i dodatki, z którymi występuje. Są to np. końcówki do blendowania, a także specjalnie wygięte metalowe haczyki do wyrabiania ciast drożdżowego. Nie bez znaczenia pozostaje także moc urządzenia. Blendery o mocy 100 do 150 W są w przewadze na rynku i nadają się do rzadkiego używania podczas niewymagających prac. Natomiast do gotowania, które będzie większym wyzwaniem, warto sięgnąć po mocniejszy blender, o mocy min. 400 W. Takie również są w sprzedaży, choć do najtańszych nie należą. Ty nie musisz się tym przejmować, gdyż pożyczka bez BIK pozwala realizować wszystkie plany i marzenia.