babskiewnetrze.pl

babskiewnetrze.pl – moda, dom, lifestyle, praca,zdrowie

Lifestyle

Kosmetyki dla początkujących – jak zacząć przygodę z makijażem

Początek przygody z makijażem nie należy do najprostszych. Nie jest do końca jasne, jakich używać kosmetyków oraz jak wykonywać poszczególne czynności by makijaż był perfekcyjny. Jeśli chodzi o kosmetyki dla początkujących, to warto zrobić sobie zestawienie, ponieważ wybór produktów jest naprawdę duży i może wywołać dezorientację oraz zniechęcenie.

Makijaż oczu – co warto wiedzieć?

Dobrze jest zacząć od kosmetyków w stonowanych barwach. Są dostępne paletki w kolorach nude, czyli cielistych. Jest to kolorystyka bezpieczna i pozwala na naukę wykonywania makijażu. Korzystanie z wyrazistych barw bez doświadczenia w posługiwaniu się cieniami, mogłoby być nieco ekstremalne, a uzyskane efekty odległe od zamierzonych. Używanie cieni wymaga pewnych umiejętności i doświadczenia. Na pewno popełnia się mniej błędów, bazując na takich barwach jak beże, jasne szarości, delikatne brązy, pastelowe róże czy stonowane fiolety. Im mniejszy stopień napigmentowania, tym mniej wyrazisty efekt, a tym samym mniejsze ryzyko powstawania plam ze względu na trudniejsze rozcieranie.

Z oczami powiązane są brwi, które na początku najłatwiej jest malować delikatnie kredką. No i oczywiście rzęsy i tutaj klasyczna czerń zawsze będzie odpowiednia, stanowiąc perfekcyjne wykończenie makijażu.

A co z makijażem twarzy?

Podkład – tutaj nie ma jednej słusznej podpowiedzi, bowiem jego dobór to bardzo indywidualna sprawa. Bierze się w tej kwestii pod uwagę rodzaj cery – czy jest ona sucha, mieszana czy tłusta. Kolorystyka produktu musi być idealnie dopasowana do koloru skóry. Jeśli brakuje w tym zakresie doświadczenia, warto jest skorzystać z wiedzy i doświadczenia wizażysty bądź pracownika drogerii z kolorowymi kosmetykami. Wówczas podkład jest dobierany poprzez fragmentaryczne nakładanie go na odpowiednie partie twarzy.

Od razu warto zainteresować się kwestią nakładania różu. To będzie wystarczające na początek makijażowej przygody. Makijaż to też często swojego rodzaju zabiegi związane z konturowaniem twarzy, używaniem bronzera, to już wymaga większej wiedzy z tego zakresu, aby odpowiednio cieniować skórę i uzyskać piękny, naturalny efekt.

Usta – postaw na delikatność

Na pierwsze malowanie ust odpowiednie będą bardzo stonowane odcienie pomadek. Wybierzmy coś z gamy kolorów nude lub w zależności od karnacji, urody możemy iść w jasne róże, jasne czerwienie czy brązy. Nie warto od razu stosować krzykliwych i wyrazistych barw, ponieważ, gdy twarz nie jest przyzwyczajona do makijażu, to może to wyglądać zbyt krzykliwie. Też dużo łatwiej jest popełnić błąd i nierówno się pomalować.