babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

danie
Lifestyle

Otwórz się na nowe smaki.

Obecnie sporo osób stawia na zdrowe odżywianie. Lubimy jeść sprawdzone produkty, dbać o siebie, a na dodatek kosztować czegoś nowego. Skończyły się już czasy, w których jadło się tylko kotleta schabowego z ziemniakami. Obecnie dużo się podróżuje i pewne potrawy chcemy przenieść do swojej kuchni. Gdzie kupować odpowiednie produkty? Sprawdźmy to.

Gdzie kupować niespotykane produkty?

Na pewno do codziennych smaków nie potrzebujemy wyszukanych smaków. Jednak jeśli chcemy stworzyć coś wyszukanego, to potrzebujemy już bardziej nieoklepanych produktów. W supermarketach nie znajdziemy produktów niespotykanych z kuchni azjatyckiej, czy też jeszcze bardziej oddalonych. W sklepach znanych sieci handlowych można mieć problem z zakupem produktów ekologicznych. Czasami produkty są reklamowane jako produkty tego typu, ale z ekologią nie mają niczego wspólnego.

Dlatego tak ważne jest robienie zakupów w sprawdzonych ekologicznych sklepach ze zdrową żywnością. Na pewno odpowiednim miejscem będzie Arkana Smaku – sklep z żywnością ekologiczną. W nim kupimy wszystkiego, czego potrzebuje i to nawet do najbardziej wyszukanych dań.

Jakie danie warto przygotować?

Na pewno popularnym obecnie daniem jest kapusta kimchi. Jest to danie serwowane w wielu restauracjach, jak i barach kuchni azjatyckiej. Kapusta ta ma smak bardzo wyrazisty. Można go określić jako pikantny oraz kwaśny smak. Co to za danie? Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Bez dwóch zdań kimchi jest poniekąd symbolem koreańskiej kuchni. Kuchnia ta słynie ze sporej różnorodności oraz wykorzystania wszechstronnego warzyw. Dla niej są charakterystyczne dodatki, które się podaje do głównego dnia. Właśnie jednym z takich dodatków jest kimchi. Gdy szukamy kimchi sklep, w którym kupimy wszystkie potrzebne produkty, to bez wątpienia Arkana Smaku będzie odpowiednim sklepem.

Kimchi to sfermentowane pikantne warzywa. Najczęściej się kisi pekińską kapustę, chociaż w Korei spotkać możemy wiele innych warzyw, które w ten sposób są przygotowane. Niezmiernie popularne są także mieszanki pekińskiej kapusty z daikon, a więc japońską rzodkwią. W kimchi pikantnego posmaku dodają płatki ostrej papryczki. Występują one pod postacią świeżej lub suszonej pasty.

Do przygotowania kimchi będziemy potrzebować zaledwie kilku produktów. Pamiętajmy, że wcześniej musimy poddać składniki fermentacji. W Arkanie Smaku znajdziemy wszelkie potrzebne produkty. Najwięcej osób narzeka na problem z dostępem do płatków papryki o nazwie gochugar. Ostatecznie możemy ten składnik zastąpić po prostu płatkami papryczki chili. Nada się także papryka słodka mielona. Ona doda kimchi przepięknego koloru.

Na pewno danie to nie jest daniem, które przygotowuje się naprawdę szybko. Musimy troszkę swojego czasu poświęcić, ale smak nam wszystko zrekompensuje. Możemy być pewni, że będzie to danie naprawdę pyszne. Doznania smakowe będą nie do opisania. Po zjedzeniu po raz pierwszy tego dania będziemy tylko myśleć o kolejnym razie. Poleca się pierwszy raz zjeść kapustę kimchi w dobrej restauracji, aby poznać jej smak.