babskiewnetrze.pl

babskiewnetrze.pl – moda, dom, lifestyle, praca,zdrowie

Zakupy

Jak zrobić peeling ust – domowe sposoby.

Okres jesienno-zimowy sprzyja wysychaniu i pękaniu ust. Przyczyną tego zazwyczaj są gwałtowne zmiany temperatur, gdy przykładowo wychodzi się z ciepłych pomieszczeń na chłód panujący na zewnątrz. Dodatkowo ogrzewanie domów negatywnie wpływa na skórę, powodując nieprzyjemne uczucie spierzchnietych ust. Przez cały sezon grzewczy warto skupić uwagę na pielęgnacji ciała. W efekcie przebywania w suchym i ciepłym miejscu, usta pękają, powstają bolesne ranki lub wysychają wręcz na wiór. Jak o nie zadbać? Na pewno nawadniając organizm poprzez spożywanie odpowiedniej ilości płynów dziennie, ale także stosując odżywcze peelingi, które można samodzielnie przygotować w domu. Nie jest to w ogóle skomplikowane, a może stanowić ratunek dla delikatnej skóry ust.

Rezultaty stosowania domowych peelingów do ust

Najogólniej rzecz ujmując, domowej roboty peelingi stanowią ratunek dla przesuszonych ust. Są proste do wykonania, a ich skuteczność pozytywnie zaskakuje. Jest wiele opcji i propozycji, każdy może wybrać właściwą dla siebie. A jeśli chodzi o działanie peelingów, to jest ono trzytorowe. Po pierwsze w nasze usta wnikają dobroczynne substancje i naturalne co najważniejsze! One, na przykład pod postacią witamin odżywiają skórę i w ten sposób zapobiegają wysuszeniu. Dobrze odżywiona skóra szybko się regeneruje. Po drugie, takie peelingi nawilżają zapobiegając szybkiej utracie wody przez skórę i jej odwodnieniu. A po trzecie, w sytuacji, gdy nasze usta już są spękane, to szorstki peeling powoduje złuszczenie naskórka i jego wygładzenie. To też przyspiesza regenerację, a dodatkowo poprawia samopoczucie i komfort życia. Piekące usta to naprawdę nic przyjemnego!

Kilka sprawdzonych receptur

Zaleca się kilka sprawdzonych przepisów na domowe peelingi, które naprawdę warto wykonać i zastosować. Jak zrobić peeling do ust? Przykłady:

1) Miodowy peeling – 1 łyżeczka miodu, 2 łyżeczki cukru, oliwa (najlepiej z oliwek), ekstrakt smakowy, owocowy dla poprawy zapachu.

2) Kokosowy peeling – 1 łyżeczka nierafinowanego oleju kokosowego, olejek, np, jojoba, 1 łyżka cukru.

3) Peeling z płatkami owsianymi – pół szklanki płatków owsianych (zmielonych), woda zapachowa, np. różana

Wystarczy dobrze połączyć ze sobą składniki i masować nimi usta przez kilka minut. Możne to być wykonane manualnie palcami bądź ściereczką bambusową, ale warto też zastosować do masażu szczoteczkę do zębów. Po zabiegu konieczne jest pokrycie ust grubą, ochronną warstwą, na przykład wazeliną czy oleistą pomadką o naturalnym składzie. Warto to praktykować przed każdym wyjściem domu.