babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Dom

Jak neutralizować nieprzyjemne zapachy zwierząt? Zobacz te metody!

Przykry zapach pozostawiany przez zwierzęta nie musi być problemem, gdy zastosujesz te metody!

 

Gdy pies, kot czy gryzonie w domu nie pachną przyjemnie lub zostawiają za sobą przykre zapachy, doskonałym wyborem będzie odpowiedni neutralizator zapachów zwierząt. Co może działać jako neutralizator zapachów? Zobacz najlepsze produkty!

 

1. Neutralizator zapachów zwierząt w sprayu

Jednym z najczęściej kupowanych produktów jest neutralizator zapachów zwierząt w formie sprayu. Jest to płyn zawierający substancje redukujące nieprzyjemne zapachy, który może być używany w miejscach, w których pojawiają się one najczęściej.

 

Aktualnie bardzo popularne są neutralizatory biologiczne, które w składzie zawierają bezpieczne dla środowiska i dla zwierząt substancje, które rozkładają nieprzyjemne zapachy i powodują, że powierzchnie pachną ładniej. Zawierają one także środki zapachowe, na przykład cytrusowe, lawendowe.

 

Neutralizatory mogą być używane między innymi na podłogi, ściany, meble, legowiska zwierząt, klatki, dlatego mają rozległe zastosowanie.

 

2. Neutralizator zapachów zwierząt w proszku

Tego typu neutralizator zapachów zwierząt ma postać proszku i najczęściej oferowany jest w plastikowej torebce lub opakowaniu z sitkiem do łatwego nakładania.

 

Neutralizatory zapachów w proszku używane są bardzo często do kuwet zwierząt, na przykład do kuwet kotów. Pozwalają one na natychmiastowe poprawienie zapachu kuwety, a przy tym nie drażnią zwierząt.

 

Również neutralizator zapachów zwierząt w proszku może być używany w innych miejscach, na przykład do czyszczenia legowisk, kuwet, więc ma on szerokie zastosowanie.

 

3. Neutralizator zapachów zwierząt w formie świecy

Ciekawą propozycją dostępną obecnie na rynku jest neutralizator zapachów zwierząt w formie świecy.

 

Świece dla zwierząt tego typu wykonuje się z naturalnych materiałów, które są bezpieczne dla środowiska. Zwykle są to świece z wosku sojowego, które aromatyzowane są za pomocą naturalnych olejków eterycznych, na przykład cytrusowych, sosnowych, lawendowych.

 

Kompozycja zapachowa świecy dla zwierząt pozwala na bardzo szybkie zneutralizowanie nieprzyjemnych zapachów i nadaje pomieszczeniom przyjemny dla nosa aromat.

 

Podczas stosowania takiego neutralizatora należy pamiętać o bezpieczeństwie, ponieważ świeca z płomieniem może być niebezpieczna dla zwierząt oraz może powodować pożary. Należy umieścić ją na bezpiecznym, niepalnym podłożu i stale nadzorować.

 

4. Neutralizator w formie pochłaniacza z filtrem węglowym

Filtry węglowe są bardzo skuteczne w pochłanianiu nieprzyjemnych zapachów. Właśnie dlatego można stosować e również w domach, w których mieszkają zwierzęta.

 

Pochłaniacze tego typu najczęściej mają formę małych plastikowych pudełeczek z wkładem węglowym, który pochłania zapachy. Można umieścić je na przykład w pobliżu klatki zwierzęcia.

 

Dostępne są również kuwety dla zwierząt wyposażone w filtry węglowe, które pozwalają na zneutralizowanie nieprzyjemnych zapachów, które wydostają się z ich wnętrza.

 

Produkty jak neutralizator zapachów zwierząt można obecnie kupić w sklepach zoologicznych oraz w sklepach online.