babskiewnetrze.pl

babskiewnetrze.pl – moda, dom, lifestyle, praca,zdrowie

odpływ
Dom

Zatkany odpływ? Wybierz Kret do rur!

Zatkany odpływ w wannie, umywalce czy prysznicu stanowi dość powszechny problem, któremu – wbrew pozorom – można bardzo łatwo stawić czoła. I wcale nie trzeba wzywać hydraulika, ponieważ są inne, o wiele mniej uciążliwe sposoby, aby udrożnić zatkaną kanalizację. Z pomocą przychodzi kret do rur. Jak działa? I czy jest bezpieczny dla użytkownika?

Kret do rur – jak działa?

Niewątpliwie, największym atutem tegoż specyfiku jest wysoka skuteczność. Bez najmniejszych trudności upora się nawet z największymi zatorami w rurach, usuwając tłuszcz, włosy czy innego rodzaju zanieczyszczenia. Co więcej, jego innowacyjna formuła wykazuje się działaniem bakteriobójczym i grzybobójczym. Należy jednak pamiętać, że kret do rur swoją efektywność zawdzięcza silnie działającym składnikom aktywnym. Dlatego konieczne jest, aby podczas jego użytkowania zachowywać szczególną ostrożność.

W jakiej formie występuje?

Kret do udrażniania rur jest dostępny w dwóch formach: jako żel lub granulki. Pierwszy posiada płynną konsystencję. W związku z tym nie tylko łatwo usuwa wszelkie zanieczyszczenia, ale również osiada na ściankach rur kanalizacyjnych, na dłużej zachowując swoje działanie. Dobrze radzi sobie w przypadku drobnych osadów. Do większych zatorów polecany jest natomiast kret do rur w postaci granulek.

Do jakich rur nadaje się Kret?

Należy jednak pamiętać, że Kret nie jest uniwersalnym środkiem przeznaczonym do każdego rodzaju rur. Jego użytkowanie nie jest wskazane w przypadku aluminiowych instalacji. Zawiera bowiem w składzie wodorotlenek sodu, który w kontakcie z aluminium tworzy związek rozpuszczalny w wodzie. Do tego rodzaju rur należy zatem stosować inne, alternatywne środki do udrażniania. A jak sytuacja ma się w przypadku syfonów i rur z tworzywa sztucznego? Jak się okazuje, stosowanie w tym wypadku kreta do rur nie jest zabronione. W żadnym stopniu nie wpłynie negatywnie na stan instalacji.

Jak stosować?

Używanie kreta do rur jest bardzo proste. Wystarczy odpowiednią ilość (podana na etykiecie) umieścić w odpływie, zalać gorącą wodą i pozostawić na około 30 minut. Po upływie wymaganego czasu, całość spłukujemy. W przypadku, gdy zator był duży i jednorazowa aplikacja nie przyniosła oczekiwanych efektów, czynność można powtórzyć.

Czy jest bezpieczny?

Kret do rur zawiera w składzie anionowe środki czynne oraz wodorotlenek sodu. Są to substancje niebezpieczne dla zdrowia, dlatego tak ważne jest, aby zachowywać należytą ostrożność podczas jego stosowania.