babskiewnetrze.pl

babskiewnetrze.pl – moda, dom, lifestyle, praca,zdrowie

Dom

Lato z basenem ogrodowym. Zadbaj o niezapomniane chwile!

Lato już zaraz zapuka do naszych drzwi. W planach wielu osób są już wakacje i leniwy odpoczynek gdzieś nad wodą. Co jednak w przypadku, gdy na urlop nie starczy czasu lub nie jesteśmy w stanie zorganizować takiej wyprawy przez ograniczenia finansowe? Cóż, świetnym rozwiązaniem będzie zafundowanie sobie własnych wakacji nad wodą, nie wychodząc przy tym poza teren działki czy podwórka. Mowa o basenach ogrodowych, które latem zamienią się w cudowne, kameralne aquaparki, zachęcające do relaksu całą rodzinę.

Zainwestuj we własny odpoczynek

Nie da się ukryć, że posiadanie własnego basenu jest marzeniem wielu osób. Zainstalowanie basenu w domu wymaga jednak ogromu miejsca i nakładów finansowych. Tymczasem istnieje znacznie prostsze i tańsze rozwiązanie – basen ogrodowy. Dzięki temu w każdy upalny dzień będzie można w każdej chwili skorzystać z uroków orzeźwiającej, chłodnej wody. To również ciekawy sposób na urozmaicenie czasu spędzanego wspólnie z rodziną i prawdziwa gratka dla dzieci.

Warto zwrócić również uwagę, że większe baseny tj. baseny stelażowe oferują jeszcze jedną korzystną funkcję. Można w nich bowiem swobodnie pływać, a więc pracować nad swoją sylwetką. Pływanie niesie za sobą szereg prozdrowotnych zalet, takich jak: odciążenie kręgosłupa, lepsza ogólna wydolność organizmu, wzmocniona odporność, ujędrnienie skóry i wiele, wiele innych.

 

Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby taki basen wykorzystać w celach imprezowych. Zaproszeni na basenowe przyjęcie goście będą z pewnością zachwyceni! Wystarczy sobie tylko wyobrazić, jak cudowne może być przebywanie w chłodnej wodzie w czasie upalnego popołudnia! Do tego odrobina cienia, dobra książka i smaczny drink – ciężko o lepszy sposób na relaks.

Mnogość ofert przytłacza, ale nie martw się!

Oferta basenów ogrodowych jest naprawdę ogromna. Wiele osób może mieć więc problem jaki model wybrać. Największy asortyment takich produktów proponuje strona ibaseny.pl, gdzie znajdziecie zarówno mniejsze, jak i większe modele basenów ogrodowych.

Oczywiście, przed podjęciem decyzji o zakupie warto wykonać dogłębny research i zorientować się, czy rzeczywiście posiadamy wymaganą przestrzeń. Ponadto dobrze jest zainwestować dodatkowe środki w funkcjonalność basenu, a więc wszelkie drabinki, pompy i zabawki.

Jak czyścić basen ogrodowy?

Higiena basenu ogrodowego to absolutna podstawa. Woda musi być czysta i zawierać odpowiedni poziom pH. Zagwarantować to mogą specjalnie środki czyszczące i akcesoria czyszczące. Mowa przede wszystkim o chlorze, choć wiele osób korzysta także z możliwości antyglonów.

 Kluczowe będą również pompy basenowe odprowadzające zanieczyszczenia. Co jakiś czas jednak dobrze też wyczyścić basen ręcznie i przy okazji zrobić jego przegląd techniczny. Dzięki temu jak najdłużej utrzyma się w dobrym stanie i będzie służyć dobrej zabawie i relaksowi przez wiele letnich sezonów.