babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Lifestyle

Jak przygotować domowe plastry na wągry?

Wszyscy lubimy gotowe rozwiązania. Zamiast robić pewne rzeczy samodzielnie, wolimy je kupić, bo jest to zdecydowanie łatwiejsza droga do osiągnięcia założonego efektu. Nawet kosmetyki na wągry zawsze wybieramy w drogeriach, czasami też w aptekach. Płacimy kilkanaście złotych za opakowania gotowych plastrów na zaskórniki, które równie dobrze moglibyśmy przygotować sami. Zobaczmy tylko, jakie to proste. Domowe plastry na wągry równie dobrze poradzą sobie z oczyszczeniem naszej skóry, a przy okazji ją odkażą i zwężą pory, by nie dochodziło w nich do tworzenia się następnych zaskórników.’

Domowe plastry na wągry

Istnieje wiele różnych przepisów na wykonanie domowych plastrów na wągry. Tylko dwa z nich można jednak uznać za naprawdę skuteczne. Pierwszy wykorzystuje mieszankę żelatyny oraz mleka. To właśnie od niego powinniśmy zacząć swoją przygodę z domowymi kosmetykami na wągry. Aby stworzyć oczyszczające skórę plastry, połączmy ze sobą dwie łyżki mleka i dwie łyżki żelatyny. Oba produkty możemy umieścić w małym rondelku i następnie podgrzewać je tak długo, aż stworzą jednolitą masę. Gdy papka delikatnie ostygnie i nie będzie nas już parzyć w dłonie, od razu wsmarujmy ją w problematyczny obszar. Maska powinna całkowicie wyschnie. Gdy do tego dojdzie, możemy bardzo delikatnie oderwać ją od skóry. Róbmy to ostrożnie, ale jednak zdecydowanie. Oczyszczoną skórę koniecznie przetrzyjmy później jakimś naturalnym tonikiem i wklepmy w nią łagodzący krem nawilżający.

Plastry z jajek

Drugi przepis na plastry na wągry wykorzystuje z kolei działanie jajek. A dokładniej samych białek jaj, bo to właśnie one będą nakładane na skórę. Prawdopodobnie wystarczy nam tylko jedno białko. Ubijmy je na sztywną pianę mikserem lub widelcem i następnie od razu nałóżmy na oczyszczoną i wysuszoną skórę. Postarajmy się dość szybko rozprowadzić je na wybranej partii twarzy, by białko nie zdążyło zeschnąć, a następnie przykryjmy ten obszar chusteczką higieniczną. Po upływie piętnastu minut okład możemy ściągnąć. A jeśli spodobają nam się te metody, koniecznie zacznijmy też tworzyć inne domowe kosmetyki na wągry.