babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Dom

Jak wybrać wygodny stół do jadalni?

Stół w jadalni to serce domu. To tu spożywamy posiłki, spotykamy się ze znajomymi, czy gramy w gry z dziećmi. Bardzo ważne jest, by wybrać stół do jadalni, który nie tylko będzie elegancko wyglądał, ale również będzie wygodny i praktyczny. O czym trzeba pamiętać, wybierając stół do jadalni?

Harmonijne wnętrze

Wybór stołu do jadalni do decyzja co najmniej na kilka lat. Warto o tym pamiętać i podejść do zadania racjonalnie.

Wybierając stół do jadalni koniecznie trzeba dopasować go do stylu, który pasuje we wnętrzu. Tylko harmonijne mieszkanie jest eleganckie i gustowne. Wybranie mebla, który jest ostatnim krzykiem mody nie zawsze jest dobrym posunięciem.

Duża ilość efektownym dekoracji oraz ozdób to również bardzo ryzykowne posuniecie. Trzeba pamiętać, że moda przemija bardzo szybko ustępując miejsca kolejnym nowościom. Wybierając stół do jadalni warto postawić na meble proste, ponadczasowe i subtelne. Dzięki temu stół do jadalni przez wiele lat będzie wyglądał elegancko i stylowo.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Kolejnym, bardzo ważnym, elementem przy wyborze stołu jest jego rozmiar. Wydawać by się mogło, że im większy stół tym wygodniejsze będą posiłki. Nie zawsze tak musi być.

Stół musi być dopasowany do rozmiarów jadalni. Ważna jest również ilość osób, która na co dzień będzie przy nim spożywała posiłki. Dla 4 osób odpowiedni będzie stół, którego szerokość to 165 cm a głębokość 90 cm. Dla rodziny 6 – osobowej idealny będzie stół o wymiarach 200 x 100cm.

Wybierając stół do jadalni warto pomyśleć o stole rozkładanym. Jest to wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się na co dzień oraz od święta, gdy odwiedzi nas więcej osób.

Ustawiając stół w jadalni trzeba pamiętać, że niezbędne jest wolne miejsce dookoła stołu. Swobodne odsunięcie krzesła przy wstawaniu to podstawa komfortu w czasie dłuższych spotkań.

Krzesła – dopełnienie stołu

Niezbędnym elementem stołu w jadalni jest odpowiednie dobranie krzeseł. Bardzo często krzesła są sprzedawane w kompletach ze stołem. Jest to wygodne rozwiązanie, które zagwarantuje idealnie dobraną stylistykę oraz kolorystykę mebli.

Nie każdy jednak chce wybrać gotowe rozwiązanie. Jak szukać krzeseł do stołu w jadalni? Najwygodniejsze są krzesła z oparciem oraz podłokietnikami. Na takich krzesłach można siedzieć godzinami nie odczuwając zmęczenia.

Trzeba jednak pamiętać, że krzesła z podłokietnikami zajmują dużo więcej miejsca niż krzesła wyłącznie z oparciem. Na krzesło z podłokietnikami należy przeznaczyć około 90 cm, krzesło bez podłokietników potrzebuje około 60 cm.