babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Dom

Atrakcyjne i wysoce funkcjonalne dodatki dekoracyjne do domu

Dodatki do mieszkania to nie tylko przedmioty dekoracyjne ustawione na półkach i cieszące oko swoim oryginalnym wyglądem – to również przedmioty użytkowe, które oprócz niewątpliwych walorów estetycznych są bardzo funkcjonalne.

Dywany

Dywan w większości mieszkań służy głównie do dekoracji, jednak położony na podłogę izoluje stopy od zimnego podłoża.

Zasłony i firanki

Wiele osób nie wyobraża sobie okien bez firanek i zasłon – ta najbardziej popularna dekoracja, równocześnie odgrywa rolę parawanu, chroniącego wnętrze domu przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz.

Lustra

W lusterko zazwyczaj zaglądamy wtedy, gdy nakładamy makijaż, czeszemy włosy i przeglądamy własną sylwetkę przed wyjściem z domu. Lustro najczęściej wisi lub stoi w przedpokoju, w łazience, a jego miniaturowa wersja znajduje się w damskiej kosmetyczce. Jednak ten przedmiot ma szczególną zaletę – zawieszone w małym pomieszczeniu optycznie je powiększy i uatrakcyjni. Lustro znakomicie nadaje się zarówno do salonu, jak i sypialni.

Obrazy

Dzieła uznanych artystów bywają drogie i trudno dostępne, lecz obrazy nawet nieznanych twórców, ale wykonane z widocznym artyzmem z pewnością zachwycą tak domowników, jak i odwiedzających nas gości, Obrazy powieszone w miejscach strategicznych z powodzeniem zakryją mankamenty ścian.

Poduszki

Prawie nikt nie wyobraża sobie spanie bez wygodnej poduszki. To również przedmiot nie tylko użyteczny, ale również dekoracyjny – oryginalna poszewka, kolorystycznie dobrana do kanap lub innych dodatków, znakomicie podniesie estetykę pomieszczenia, jak również uprzyjemni krótką drzemkę.

Lampy

Lampy w domu są koniecznością ze względu na brak światła słonecznego w nocy – oryginalne kształty abażurów czy podstaw doskonale sprawdzą się w nowoczesnym, loftowym wnętrzu. W pomieszczeniach o tradycyjnym umeblowaniu polecamy lampy biurkowe oraz stojące, stylizowane na różne epoki. Ciepłe światło małej lampy stworzy przytulny i miły klimat.

Zegary

Wydawałoby się, że w epoce smartfonów, komputerów i smartwatchów, tradycyjny zegar jest przeżytkiem – nic bardziej mylnego; piękny stylowy zegar postawiony na antycznej komodzie lub kominku doskonale udekoruje salon, lub gabinet. O funkcjonalności tego przedmiotu dekoracyjnego chyba nie trzeba wspominać – pomimo że odmierza on pędzący czas, warto mieć w swoim mieszkaniu kilka „normalnych” zegarów.

Oryginalna zastawa stołowa

Nie trzeba długo rozwodzić się nad funkcjonalnością talerzy, salaterek albo filiżanek, lecz warto zwrócić uwagę na walory estetyczne kompletu. Ręcznie malowana ceramika czy elementy zastawy stołowej, z pewnością wzbudzą zachwyt podczas zorganizowanego przyjęcia.