babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

drewniany stół
Lifestyle

Ozdoby na drewniane stoły i krzesła – inspirowane porami roku

Stoły i krzesła drewniane mają być przede wszystkim funkcjonalne. To nie oznacza, że nie można ich przyozdobić! Co położyć na krzesłach w jesieni? Czym przykryć stół by poczuć lato? Drewno jest piękne samo w sobie, ale warto urozmaicić je dekoracjami, które nadadzą pomieszczeniu wyjątkowego klimatu 

Jak ozdobić drewniany stół i krzesło? Poczuj wiosnę!

Kwiaty na drewniany stół to pierwsze skojarzenie z wiosennymi dekoracjami. Kto nie doceni świeżych kwiatów w stylowym wazonie lub… czajniczku? Tak! Porcelanowy imbryk świetnie zastąpi wazonik gdy mamy do czynienia z krótkimi, wiosennymi kwiatami. Niezapominajki, fiołki, a może kaczeńce i drobne stokrotki? Jeżeli mieszkasz na wsi, przejdź się po okolicy i samodzielnie zbierz kolorowy bukiecik! Tak przygotowany bukiet doskonale będzie prezentował się na designerskim stole z oferty sklepu https://meblepotocki.pl/

kwiaty

źródło: https://ladnydom.pl/Ogrody/56,113645,15688828,Wiosenne_dekoracje_na_stole.html

Wolisz wyższe dekoracje? Do wazonika zamiast kwiatów włóż bazie i cienkie, świeże gałązki!

Jako wiosenna (i bardzo wygodna) dekoracja na krzesła sprawdzą się poduszki 

z motylami lub drobnymi wzorami kwiatowymi. Konstrukcja Twojego krzesła z drewna pozwala przywiązać coś na oparcie? Pobaw się z kolorowymi – żółtymi i zielonymi – wstążkami!

Drewniane stoły i krzesła – letni klimat!

Jak udekorować stół na lato? Przede wszystkim powinna na nim stanąć misa ze świeżymi, sezonowymi owocami. Wybierając miskę zwróć uwagę na kolorowe szkło – ma być barwnie, energetycznie i zabawnie. 

dekoracja stołu

źródło: https://koneserdesign.pl/pl/5270-8/krysztalowy-kobaltowy-wazon 

Wypełnij salaterkę owocami sezonowymi i niech domownicy swobodnie się częstują. Weź pod uwagę, że ta ,,dekoracja” będzie wymagała bardzo częstego odnawiania! Zamiast klasycznej serwetki, stół drewniany możesz przyozdobić kolorową chustką, a jako podkładki pod talerze wybierz wiklinę – to bardzo plażowy materiał! 

Lato to nie pora roku na grube poduszki na krzesłach. Wybierz cienkie modele w intensywnych kolorach. Jako że w  lecie wszystko kwitnie – może na oparciu krzeseł zamocujesz niewielkie wianuszki?

Stoły i krzesła drewniane – przegoń jesienną chandrę! 

Jesień to trudna pora roku, ale aranżacja wnętrza może nam ją pokazać od pięknej strony! Co powiesz na bukiet świeżo zebranych kolorowych liści? Jeśli lubisz DIY, spróbuj samodzielnie stworzyć stroik z liści i szyszek. Potrzebne materiały możesz pobrać lub zakupić w kwiaciarni.

jesienna dekoracja

źródło: http://www.cleo-inspire.com/2018/09/diy-dekoracja-jesienna-na-sto-jak-ja.html

Świeczki to idealne uzupełnienie jesiennych stroików. Jeżeli nie zamierzasz zabezpieczać ich świecznikiem niech stanowią tylko funkcję dekoracyjną! Pamiętaj też, by z okazji Halloween wymienić ,,neutralny” stolik na złowieszczo uśmiechniętą dynię.

Jesień to czas na ciepłe koce. Kraciaste pledy, w intensywnej jesiennej barwie – postaw na czerwień lub pomarańcz – będą interesująco jako dekoracje na krzesła drewniane.

Drewniane krzesło i stół – dekoracje na zimę

Zima w aranżacjach to oczywiście motywy świąteczne. najpopularniejszą dekoracją są stroiki bożonarodzeniowe. Tak jak w przypadku jesiennych, możesz wykonać je samodzielnie lub kupić gotowy w dowolnym sklepie z dekoracjami.

stolik świąteczny

źródło: https://laflora.pl/jak-zrobic-stroik-swiateczny

Zamiast owoców, bukietów czy stroika, zachęcamy jednak do postawienie na stole miski z samodzielnie upieczonymi ciasteczkami. Nic tak nie wprowadza świątecznego klimatu jak korzenny aromat pierniczków. Jeżeli obok miski stanie świeczka o zapachu mandarynek, nawet nie zorientujesz się gdy zaczniesz nucić kolędy! 

Co na drewniane krzesła? Wracamy do miękkich poduszek, najlepiej w ,,mikołajowej” czerwieni. Może na oparciu Twoich siedzisk ta się zawiesić skarpetę na prezenty lub pomponik wprost kojarzący się z ciepłą czapką? 

Matka Natura niezmiennie inspiruje! Naturalne drewno samo w sobie jest ozdobą, a stoły i krzesła drewniane dają miłośnikom dodatków duże pole do popisu.