babskiewnetrze.pl

babskiewnetrze.pl – moda, dom, lifestyle, praca,zdrowie

Nowoczesne projekty domów parterowych
Dom

Nowoczesne projekty domów parterowych – co można w nich znaleźć?

Domy parterowe to projekty cieszące się coraz większą popularnością. Za ich wyborem przemawia przede wszystkim niski koszt realizacji projektu, łatwy dostęp do wszystkich pomieszczeń oraz duża, otwarta przestrzeń. Czym charakteryzują się nowoczesne domy parterowe i jakie rozwiązania można w nich znaleźć?

Czym charakteryzują się nowoczesne domy?

Najogólniej mówiąc, nowoczesne to budynki, przy których budowie stosowane są najlepsze i najnowsze rozwiązania, a także modna, zgodna z panującymi trendami estetyka. Obecnie największą popularnością cieszą się funkcjonalne, przestronne domy parterowe, zapewniające doskonałe połączenie zabudowy z ogrodem. Nowoczesne projekty cechuje także minimalizm i prostota, przejawiająca się zarówno w formie domu, jak i jego wykończeniu.

Nowoczesny wygląd zewnętrzny

Pierwszym elementem na, jaki zwracamy uwagę, wybierając projekt domu, jest jego wygląd zewnętrzny. Nowoczesne domy parterowe to proste bryły, zwykle zbudowane na planie prostokąta lub litery „L”. Charakteryzuje je minimalizm, a także elegancka, stonowana kolorystyka. Dominują w nich głównie odcienie bieli i szarości, akcentowane niekiedy wykończeniami z drewna lub betonu architektonicznego. Istotnym elementem nowoczesnych domów parterowych są również liczne i duże okna, pozwalające na jak najlepsze doświetlenie wnętrza.

mały dom

Nowoczesny dom parterowy – co znajdziemy w jego wnętrzu?

Tym, co najlepiej charakteryzuje nowoczesne domy parterowe, jest przede wszystkim, duża, otwarta i funkcjonalna przestrzeń. Strefę dzienną tworzy w nich salon połączony zwykle z kuchnią i jadalnią. W tak dużej przestrzeni znajduje się także miejsce na inne, mniej standardowe pomieszczenia, takie jak garderoby prywatne, połączone z pokojami łazienki, pralnie, pomieszczenia gospodarcze, a nawet sauny czy domowe siłownie. Najlepsze i najciekawsze projekty nowoczesnych domów znajdziesz na domoweklimaty.pl.

rodzinny dom

Nowoczesne domy parterowe – energooszczędne i ekologiczne

Nowoczesne domy parterowe zwykle projektowane z myślą o oszczędzaniu energii, co w znacznym stopniu przekłada się także na ochronę środowiska. W nowoczesnych projektach domów z ograniczoną liczbą załamań i detali, a także nowoczesnymi technologiami grzewczymi efektywność energetyczna jest znacznie zwiększona. Inwestorzy ponadto często decydują się także na funkcjonalne, energooszczędne rozwiązania, na przykład kolektory słoneczne. Więcej na temat energooszczędnych domów przeczytasz w artykule „Godne polecenia nowoczesne i funkcjonalne domy energooszczędne – 5 topowych projektów”.