babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

kołdra puchowa
Lifestyle

Jak zadbać o komfort snu?

Odpowiednia ilość snu jest podstawą do prawidłowego funkcjonowania człowieka. Czasami jednak nasz nocny wypoczynek ulega zaburzeniu i pojawiają się problemy z zasypianiem. Aby uniknąć tego problemu, warto zadbać o odpowiedni komfort naszego snu. Podpowiadamy, co może go zapewnić.

Zadbaj o swoje łóżko

Jednym z kluczowych elementów jest zapewnienie odpowiedniego miejsca do spania. Ważny jest materac, który nie będzie zbyt miękki – twardszy może być lepszy dla naszego kręgosłupa, gdyż zapewnia lepsze rozłożenie ciężaru ciała.

Nawet najlepiej dobrany materac może okazać się niewystarczający, gdy wypełnienie naszej kołdry nie jest dla nas odpowiednie. Czasami kołdra może być za ciężka, przez co spanie staje się niewygodne. Idealnym wyborem może okazać się kołdra puchowa 160×200, która doskonale sprawdzi się podczas chłodniejszych nocy. Naturalnych puch sprawia, że daje nam odpowiednie ciepło, nie doprowadzając do przegrzania, które nie jest korzystne dla naszego snu. Kołdra puchowa 160×200 sprawdzi się w przypadku łóżek dwuosobowych – dla osób mających mniejsze łóżka polecany jest mniejszy rozmiar. Warto mieć jednak na uwadze, by rodzaj kołdry oraz jej grubość dopasowywać do temperatury panującej w naszej sypialni, a nie na zewnątrz. Nie bez znaczenia jest również odpowiednio dobrana poduszka – najlepsze będą niskie poduszki, które są korzystniejsze dla odcinka szyjnego naszego kręgosłupa.

O czym jeszcze należy pamiętać?

By zapewnić sobie dobry sen, musimy pamiętać o tym, by pomieszczenie było odpowiednio zaciemnione. Dlatego też przed udaniem się na nocny odpoczynek, warto wyeliminować wszelkie źródła światła i zaciągnąć rolety lub zasłony. Może to wpłynąć na lepszy sen, gdyż istnieją dowody na to, że niebieskie światło, które emitowane jest przez telefony, laptopy i telewizory, może pobudzać nasz mózg i pogłębiać problemy z zasypianiem.

To, co jest równie istotne, to odpowiednie wyciszenie przed snem. Przydatna może być joga, muzyka relaksacyjna czy dobra książka – wszystko to, co sprawi, że możemy się wyciszyć. Jest to szczególnie ważne dla osób, które żyją w nieustannym stresie i podczas wieczornych godzin analizują wydarzenia minionego dnia. Dlatego też niezbędne jest uspokojenie swoich myśli i odwrócenie uwagi od tego, co jest przyczyną naszych problemów. Dobrym pomysłem może być spacer w celu wyciszenia lub wypicie gorącego kakao. Całości dopełni kołdra puchowa 160×200 oraz wygodna poduszka, dzięki której nasz sen będzie niezwykle spokojny i komfortowy.