babskiewnetrze.pl

babskiewnetrze.pl – moda, dom, lifestyle, praca,zdrowie

Kiedy warto kupić figurki komunijne
Lifestyle

Kiedy warto kupić figurki komunijne?

Figurkami komunijnymi nazywa się niewielkie ozdoby, które mogą udekorować zarówno stół, jak i tort. Są powszechnie spotykane w restauracjach i salach organizujących przyjęcia komunijne. Niektóre z nich są bardziej skromne, a inne ozdobne. Niezależnie od tego, jaką postać przyjmą, charakteryzują się stabilną podstawą zapobiegającą ich przewracaniu. Co jeszcze warto wiedzieć o tych dekoracjach?

Aniołki na tort – jedne z najpopularniejszych figurek komunijnych

Figurki komunijne mają często formę aniołków. Najczęściej tego typu gipsowe dekoracje wykorzystuje się jako ozdobę tortu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by umieścić je też na stole lub innych, charakterystycznych miejscach wnętrza. Sprawdzają się m.in. wśród kompozycji florystycznych. Anioł jest ważnym symbolem w chrześcijaństwie, dlatego warto wybrać figurki komunijne i inne dekoracje z jego postacią. Warto podkreślać przesłanie uroczystości za pomocą dodatków.

Figurki komunijne jako ozdoba stołu

Figurki komunijne ustawione na stole służą wprowadzeniu gości w odświętny nastrój. Podkreślają charakter wydarzenia i uzupełniają resztę dekoracji. Mają klasyczne kolory i formy, dlatego dopasowanie ich np. do zastawy stołowej nie stanowi większego problemu. Można je łączyć z kwiatami, stroikami, świecznikami i innymi ozdobami. Stworzą świetną kompozycję ustawione luźno na stole, a także wplecione w lampiony czy umieszczone na podwyższeniu. Figurki warto kupić niezależnie od indywidualnego charakteru przyjęcia, ponieważ są uniwersalne i pasują niemal do każdego stylu.

Figurki komunijne jako pamiątki

Figurki komunijne można wykorzystać na wiele sposobów, m.in. wręczyć je jako pamiątkę. Taka ozdoba zostanie z obdarowaną osobą przez lata ze względu na swoją trwałość. Jeśli natrafi ona na figurkę komunijną w dorosłym wieku, będzie mogła powrócić pamięcią do ważnego wydarzenia. Dodatkowo elementy przybierają na tyle uniwersalne formy, że posłużą także jako dekoracja stołu podczas innych okazji, takich jak święta Bożego Narodzenia.

Podsumowanie

Przyjęcie komunijne powinno mieć podniosły charakter i komunikować o przesłaniu uroczystości. Warto zadbać o eleganckie dekoracje, które jednak nie będą nadmiernie przytłaczające. Do takich ozdób należą figurki komunijne, które można wykorzystać na wiele sposobów. Posłużą jako dekoracja stołu lub tortu, mogą też stanowić świetną pamiątkę na lata. Warto wybierać te z symbolami ważnymi dla chrześcijan, mające postać np. uroczych aniołków.