babskiewnetrze.pl

babskiewnetrze.pl – moda, dom, lifestyle, praca,zdrowie

Lifestyle

Minimalizm – jak wprowadzać go do swojego życia?

Minimalizm stał się bardzo modny i pożądany. Niektórzy chcą podążać jego tropem właśnie ze względu na to, ale jest też sporo osób, dla których to prawdziwa i głęboka potrzeba, aby uprościć swoich życie na różnych płaszczyznach. Z reguły minimalizm rozumiany jest jako ograniczenie konsumpcjonizmu. Chodzi w nim o to, aby kupować mniej, ale mądrzej. Jak wprowadzić go do swojej codzienności? Od czego zacząć? Poniżej kilka wskazówek i podpowiedzi

Minimalizm jak wprowadzać go do swojego życia/

Aby stać się minimalistą, potrzeba czasu oraz szczerych chęci. Ograniczanie kupowania, pozbywanie się rzeczy, które nie są już potrzebne, co przecież trening silnej woli, tylko dla chętnych. Jeżeli minimalizm wprowadza się z potrzeby serca, będzie o wiele łatwiej. Dobrym sposobem będzie dołączenie na przykład do wyzwań dla minimalistów, które są często organizowane w social mediach. Funkcjonują tam grupy, które wspierają się na przykład w tym, aby nie kupować zbyt często. Osoby, które chcą wejść w minimalizm totalnie postanawiają często na przykład nic nie kupować przez rok. Chodzi tutaj oczywiście o rzeczy osobiste, ubrania, buty, dodatki. Można zatem iść tą drogą, albo stawać się minimalistą mniejszymi krokami.

Jak stawać się minimalistą/

Jak zatem stawać się minimalistą i wprowadzać tę filozofią życia małymi krokami? Dobrym sposobem jest zrobienie bardzo dokładnego przeglądu wszystkich rzeczy, które się posiada. W ten sposób można ocenić na przykład to, jak wiele ubrań lub butów ma się w szafach. Często okazuje się, że wszystkiego mamy o wiele za dużo jak na nasze potrzeby. Paradoksalnie korzystamy tylko z wąskiej wybranej liczby przedmiotów, które najbardziej nam odpowiadają. Taka refleksja dla niektórych może być prawdziwym wstrząsem, od którego zaczną się głębokie zmiany. Aby stać się minimalistą trzeba bowiem zrozumieć, jak bardzo konsumpcjonizm wkradł się w nasze życie. Sam minimalizm pod pewnymi względami jest trudny, niewygodny, więc bez takiej głębokiej refleksji zwyczajnie nie da się go wprowadzić.

Co daje człowiekowi bycie minimalistą?

Dlaczego ludzie chcą dążyć do minimalizmu? Dla bardzo wielu osób związane jest to między innymi z chęcią oszczędzania, ogarnięcia budżetu domowego, budowania poduszki finansowej. Dla innych to też kwestie związane z ekologią. Bez wątpienia świat współczesny jest niezwykle zanieczyszczony, zagracony rzeczami, które kupowane są bez opamiętania. Minimalizm to mądra filozofia, dzięki której środowisko naturalne może być po prostu odrobinę czystsze. Dążenie do minimalizmu wynika zatem z różnych głębokich potrzeb, które są bardzo zindywidualizowane.