babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Dom

Jak wybrać meble drewniane do domu?

Wybór mebli do domu jest uzależniony nie tylko od samych wymiarów mieszkania, jak i od naszego gustu oraz ogólnych założeń przyjętych dla aranżacji. Meble drewniane świetnie sprawdzają się w wielu miejscach, głównie dzięki dużej różnorodności kolekcji i plastyczności samego materiału.

1. Dlaczego warto wybrać meble drewniane?

2. Jak wybrać meble drewniane do domu?

3. W jakich aranżacjach sprawdzą się meble z drewna?

Dlaczego warto wybrać meble drewniane?

Meble drewniane to, można by rzec, klasyka gatunku jeżeli chodzi o wykończenie wnętrza mieszkania czy domu. Wiele osób decyduje się na nie nie tylko ze względu na ich przystępną cenę, ale również przez wzgląd na ich trwałość, łatwe utrzymanie w czystości czy świetne dopasowywanie się do różnych rodzajów wystroju, co ułatwia na przykład remont czy odświeżanie mieszkania. Wybierając wyposażenie tego rodzaju mamy również do dyspozycji niezliczoną ilość kolekcji, stylów, kolorów i wzorów, a jeżeli nadal nic nam nie przypasuje to zawsze możemy zdecydować się na wykonanie mebli na wymiar. Daje to ogromne możliwości do swobodnego, eleganckiego i funkcjonalnego urządzenia mieszkania, w dodatku zdolnego wytrzymać wiele lat użytkowania.

Jak wybrać meble drewniane do domu?

Najważniejszą rzeczą, o jakiej musimy pamiętać przy wyborze mebli, jest wcześniejsze zdjęcie wymiarów. Elementy takie, jak łóżka drewniane, szafki, stoły czy komody drewniane zwykle są przeznaczone w bardzo konkretne miejsce w domu – w przypadku szaf może być to na przykład wnęka w ścianie – i w związku z tym muszą pasować idealnie co do centymetra. Dobrą praktyką jest również wybieranie mebli z tej samej kolekcji lub bardzo podobnej, przynajmniej w obrębie wyposażenia jednego pokoju. W ten sposób osiągniemy spójność wizualną, ale też będziemy mieć pewność że poszczególne elementy wyposażenia uzupełniają się wzajemnie i zapewniają nam maksimum wygody oraz przestrzeni do przechowywania rzeczy.

W jakich aranżacjach sprawdzą się meble z drewna?

Meble drewniane są bardzo uniwersalnym wyborem i świetnie sprawdzają się w wielu różnych aranżacjach. Surowe, niemalowane drewno będzie bardzo dobrym dodatkiem do nawiązującego do piękna natury stylu skandynawskiego, podczas gdy meble o fantazyjnych kształtach idealnie zgrają się ze stylem prowansalskim czy korespondującym z secesją. Z kolei jeżeli nasze mieszkanie jest planowane jako minimalistyczne, do dyspozycji mamy niezliczone ilości kolekcji o prostych bryłach i neutralnych barwach, które świetnie sprawdzą się w nowoczesnym gabinecie czy sypialni.