babskiewnetrze.pl

babskiewnetrze.pl – moda, dom, lifestyle, praca,zdrowie

Lifestyle

Czy noszenie tipsów niszczy paznokcie.

Każda kobieta pragnie mieć ładne i długie paznokcie. Jednak jak wiadomo nie zawsze można taki efekt osiągnąć. Paznokcie często łamią się lub rozdwajają a do tego wolno rosną. Jeśli potrzebujemy, aby nasze dłonie szybko pięknie wyglądały z pomocą przychodzą nam sztuczne paznokcie.

Czy tipsy niszczą paznokcie

Ten temat zawsze pojawia się przed decyzją o założeniu sztucznych paznokci, jednak nadal nie ma na niego jednoznacznej odpowiedzi. Tipsy z pewnością osłabiają naszą płytkę paznokcia już choćby samym klejem stosowanym do ich przymocowania. Oprócz tego do naszego naturalnego paznokcia nie dochodzi powietrze, dlatego często po zdjęciu tipsów nasze paznokcie są miękkie i wilgotne. Niektóre kobiety skarżą się na zniszczoną płytkę paznokcia po zdjęciu hybrydy, jak również paznokci akrylowych i żelowych.

Co to są tipsy i jak je zakładać

Tipsy to wykonane z naturalnego tworzywa paznokcie zrobione na wzór naturalnych. Sztuczne paznokcie mogą być gładkie lub pokryte już różnymi wzorami. W przypadku gładkich tipsów możemy je dowolnie przyciąć, jak również nadać kształt pilnikiem. Aby założyć sztuczne paznokcie, należy najpierw wybrać najbardziej pasujące kształtem do naszych paznokci tipsy. Następnie przy pomocy kleju przyklejamy tipsy do naszej płytki, dociskając sztuczny paznokieć przez kilka sekund. Po wykonaniu tej czynności przychodzi czas na skrócenie i nadanie im pożądanego kształtu. Kolejną czynnością jest już pomalowanie paznokci i ozdobienie ich według naszego uznania. Przyklejając sztuczne paznokcie nie należy nakładać zbyt dużo kleju, ponieważ może się on rozlać po paznokciu, powodując posklejane okolice skórek i wychodzący spod paznokcia klej, który ciężko jest usunąć. Jeżeli chcemy, by nasze tipsy wyglądały bardziej naturalnie, warto jest przykleić je tak, aby ich początek delikatnie wchodził pod skórkę naszego paznokcia. W żadnym wypadku tipsów nie należy ściągać poprzez odgryzanie ich z naszych paznokci.

Jak dbać o paznokcie po zdjęciu tipsów

Po zdjęciu tipsów dobrze jest zrobić tygodniową przerwę, by odżywić naszą płytkę paznokcia. Warto jest przy tym odpowiednio nawilżać paznokcie oraz stosować wzmacniające odżywki. Do odnowy naszej płytki wybierajmy te produkty, które są bogate w naturalne składniki, jak również zawierają w swoim składzie witaminy.

Krótkotrwałe noszenie tipsów nie nadużywa zbytnio kondycji naszych paznokci. Osobom początkującym należy doradzić, żeby nosiły przy sobie buteleczkę z klejem oraz lakier do paznokci, ponieważ często zdarza się tak, że sztuczny paznokieć w najmniej odpowiednim momencie może odpaść.