babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

szkło stołowe
Zakupy

Jakie szkło stołowe kupić w nowym domu?

Przeprowadzka do nowego domu wiąże się nie tylko z przenoszeniem rzeczy z poprzedniego miejsca. Musimy niestety wziąć pod uwagę zakup nowych przedmiotów. Przykładem mogą być naczynia, które warto zakupić w przypadku przeprowadzki. Na pewno chcemy, aby nasi przyszli goście dobrze czuli się w naszym domu. Jak serwować dania oraz napoje? Jakie szkło stołowe zakupić? Sprawdź teraz.

Kieliszki do wina czerwonego

Według zasad kieliszki do wina są uzależnione od rodzaju trunku. W przypadku wina czerwonego szkło stołowe powinno być duże i głębokie, jednakże czasza musi zwężać się ku górze. Ich kształt przypomina kwiat tulipana. Szkło zazwyczaj jest przezroczyste, jednakże znajdziemy także szkło dekorowane wzorami. Kieliszki do wina czerwonego z taką budową pozwolą na odpowiednie magazynowanie woni trunku, co dla koneserów jest istotne.

Kieliszki do wina białego

Kieliszki do wina białego wyglądają nieco inaczej. Są one smukłe i posiadają długą nóżkę. Mogą być one zdecydowanie mniejsze, niż kieliszki do wina czerwonego. Należy pamiętać, że przy trzymaniu kieliszka musimy trzymać szkło za nóżkę, aby nie ogrzać trunku. Ciepłe wino staje się mniej przyjemne w smaku.

Kieliszki do szampana

Szampan to symbol wznoszenia toastu za sukcesy, dlatego też musi być podany w specjalnej formie. Zgodnie z zasadami tego typu trunek należy serwować w wąskim i wysokim kieliszku z długą nóżką. W tego typu szkle szampan nie będzie ocieplał się zbyt szybko, gdyż nie dotykamy go ręką. Do podnoszenia kieliszka używamy nóżki. Naczynie może być bezbarwne, lub też o dowolnym kolorze, z dodatkowymi wzorami. Wszystko zależy od wyobraźni gospodarza domu i tego, jakie szkło stołowe wybierze.

Kieliszki do wódki

W przypadku kieliszków do wódki, sprawa jest dosyć prosta. Nie potrzebujemy szkła o specjalnym kształcie. Zazwyczaj kieliszki do wódki mają od 50 do 100 ml. Wygląd jest kwestią indywidualną, każdy właściciel domu może dostosować ich kształt do własnych preferencji.

Szklanki do whisky

Whisky to napój wysokoprocentowy uwielbiany przez panów. Podawany zazwyczaj z colą, cytryną oraz lodem. Whisky uznawane jest za szlachetny trunek, dlatego jej podanie musi być wyjątkowe. Szklanki do whisky powinny być niskie i posiadać grube dno. Sprawi to, że trunek będzie utrzymywał odpowiednią temperaturę, a aromat zostanie rozprowadzony równomiernie. Istotnym czynnikiem jest także kształt ścianek – szklanki do whisky powinny być kwadratowe lub też okrągłe zwężające się ku górze. 

Wysokie szklanki do latte

Jeżeli masz w posiadaniu ekspres do kawy, to z pewnością przydadzą ci się szklanki do kawy latte. Są one ładne, ale i również funkcjonalne. Poza wykonaniem w nich kawy, możesz użyć tego typu szklanek do podania lodów czy innych deserów. Oczywiście, podać można w nich również sok lub różne napoje. Przed zakupem sprawdź, czy twój ekspres do kawy nie posiada ograniczenia w wysokości. Jeżeli tak, to wybierz odpowiednią wielkość, na pewno znajdziesz coś dla siebie.