babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Kilka pomysłów na przechowywanie ubrań
Moda

Kilka pomysłów na przechowywanie ubrań

Przechowywanie odzieży staje się nie lada wyzwaniem, jeśli zgromadzimy jej zbyt wiele. Jedynym wyjściem jest wtedy odpowiedni organizacja i zaplanowanie szafy lub garderoby w taki sposób, który nie tylko będzie estetyczny, ale i praktyczny. Poznaj kilka patentów, dzięki którym będziesz mieć swoje ukochane rzeczy zawsze pod ręką, a przy okazji nie wpłyniesz negatywnie na wygląd swoich wnętrz.

Dobra organizacja kluczem do sukcesu

Pojemna, wygodna w użytkowaniu szafa to marzenie wielu z nas. Na nic się jednak zda, jeśli nie przemyślimy jej ułożenia i nie rozmieścimy w funkcjonalny sposób swoich ubrań, dodatków, czy przechowywanych gadżetów. Najważniejsze, aby ustalić sobie wygodną hierarchię – z przodu, na wysokości wzroku umiejscowić najczęściej używane przedmioty, z kolei na tylnych częściach półek układać to, co na co dzień nie jest nam niezbędne. 

Dobrą praktyką jest wybór mebli na wymiar. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie każdego cennego centymetra powierzchni – nawet nisko przy podłodze, czy przy samym suficie. To doskonałe miejsce na ulokowanie sezonowych przyborów – na dnie tych ciężkich, nieporęcznych, u góry pamiątek i najróżniejszych skarbów.

Inne patenty na przechowywanie

Ciężko wyobrazić sobie przechowywanie rzeczy bez szafy, jednak nie zawsze dysponujemy taką ilością miejsca, jaka umożliwiłaby jej wstawienie. Wybawieniem okazują się wtedy wieszaki na ubrania stojące, które świetnie sprawdzają się w przypadku odzieży wierzchniej i nie tylko. Są one dostępne w wielu wariantach – oprócz tych wykonanych z drewna świetnie sprawdzają się propozycje metalowe, które są doskonałym uzupełnieniem minimalistycznych przedpokoi i industrialnych sypialni.

Przy wyborze wieszaka dla siebie warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany oraz jego maksymalne obciążenie. Oprócz klasycznych drążków aktualnie znaleźć można wiele projektów, które nie tylko spełniają swoje podstawowe zadanie, ale przy okazji stają się ozdobą pomieszczenia, w którym zostaną postawione. Świetnie prezentują się także modele wyposażone w kółka, dzięki którym można z łatwością transportować swoje wieszaki na ubrania stojące z miejsca na miejsce, bez konieczności zdejmowania z nich wszystkich rzeczy. Wieszaki na ubrania stojące oprócz klasycznej, nieregulowanej formy występują także w postaci teleskopowej, umożliwiającej zmianę wysokości drążka, co jest niezwykle praktyczne. Dzięki temu można szybko je modyfikować – obniżyć lub podnieść, gdy potrzebujemy zawiesić np. długie płaszcze lub sukienki w stylu maksi.