babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Air track - dmuchana ścieżka gimnastyczna dla sportowców i nie tylko
Zdrowie

Air track – dmuchana ścieżka gimnastyczna dla sportowców i nie tylko

Każda aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na organizm, zdrowie i samopoczucie. W ostatnim czasie gimnastyka cieszy się dużym powodzeniem i wiele osób uczy się poszczególnych figur, aby rozciągnąć ciało i poprawić kondycję. Należy jednak ćwiczyć w odpowiednich warunkach i z akcesoriami, które zapobiegną kontuzji. Przydać się może air track, czyli dmuchana ścieżka gimnastyczna.

Ścieżka do akrobacji

Air Track jest specjalną matą, która świetnie nadaje się do wykonywania różnych ćwiczeń akrobatycznych. Została ona zaprojektowana z odpowiedniego materiału, który jest bardzo elastyczny, sprężysty i wytrzymały. Mata akrobatyczna jest pompowana i można regulować w niej ciśnienie. Dzięki temu każdy może dopasować miękkość lub elastyczność do własnych potrzeb czy warunków fizycznych. Na stronie https://airtracks.pl/ dostępne są air tracki o różnej długości i szerokości, dzięki czemu można dobrać model do własnych upodobań. Bardzo długie maty świetnie nadają się do wykonywania nawet kilkudziesięciu akrobacji w jednym ciągu.

Dlaczego warto kupić air track?

Ścieżki akrobatyczne są bezpieczne i zapewniają każdej osobie ćwiczącej maksymalny komfort. Można regulować sprężystość i elastyczność maty, dzięki czemu nadaje się ona do uprawiania wielu sportów i akrobacji. Mając taką ścieżkę, można uniknąć wielu kontuzji, stłuczeń i siniaków. Każdy upadek jest amortyzowany i mniej bolesny. Na air tracku można znacznie łatwiej się wybić, co sprawia, że ćwiczenia wykonuje się bardziej dynamicznie.

Ścieżka akrobatyczna idealna do domu i na salę gimnastyczną

Uprawianie akrobatyki kojarzy się większości osób z dużą salą gimnastyczną. Jednak ćwiczenia można wykonywać także w domu. Wystarczy mieć trochę miejsca na rozłożenie krótszej ścieżki akrobatycznej i można trenować. W cieplejsze dni z powodzeniem można rozłożyć air tracka na podwórku i tam wykonywać akrobacje. Ścieżkę najlepiej napompować elektryczną pompką, gdyż zajmuje to mniej czasu. Spuszczenie powietrza nie jest czasochłonne, a mata po złożeniu zajmuje niewiele miejsca i może być przechowywania w szafie.

Air track dla zawodowców i amatorów

Ścieżka akrobatyczna doskonale nadaje się dla zawodowych sportowców, którzy ćwiczą codziennie. Jest to także idealne rozwiązanie dla dzieci i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Z racji tego, że można kupić różnego rodzaju air tracki, to na pewno warto zainwestować w taką matę. Szczególnie przyda się ona dzieciom i zapobiegnie wielu bolesnym upadkom. Mata doskonale amortyzuje i pozwala znacznie szybciej nauczyć się wielu ćwiczeń.

Gdzie można kupić air tracki?

Ścieżki akrobatyczne dostępne są praktycznie w każdym dobrym sklepie sportowym. Można oczywiście wybrać sklep stacjonarny lub online. Należy pamiętać, że podczas zakupów przez internet każdy kupujący ma prawo odstąpić od umowy i odesłać bez podania przyczyny nieużywany produkt. Dlatego nie ma żadnego ryzyka podczas zakupów. Ceny air tracków zaczynają się od kilkuset złotych, a kończą na kilku tysiącach. Dla początkujących polecane są tańsze i krótsze modele, na których można ćwiczyć w domu.