babskiewnetrze.pl

moda, dom, lifestyle, praca, zdrowie

Zdrowie

Jak odciągnąć dziecko od komputera?

W dzisiejszych czasach coraz więcej rodziców zastanawia się, jak odciągnąć dziecko od komputera. Nie ulega wątpliwości, że zadanie to wcale nie należy do najłatwiejszych. Jednak, jak się okazuje istnieje obecnie kilka ciekawych sposobów, które zdecydowanie dobrze jest poznać.

Co warto wiedzieć?

Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę, że dobrze jest pokazać dziecku wszystko to, co znajduje się poza komputerem. Jeśli siedzi ono całymi dniami wpatrzone w monitor, to zdecydowanie powinno ono ujrzeć cały otaczający go świat – naturę, przyrodę. Spacery do parków, lasów, czy innych ciekawych miejsc to z pewnością dobra opcja. W ten sposób maluch od najmłodszych lat będzie zdawał sobie sprawę, w jak pięknym miejscu żyje. Ponadto, pamiętać należy również chociażby o tym, żeby postawić na różnego rodzaju aktywność fizyczną. Oprócz wcześniej wspomnianych spacerów można także wiele jeździć na rowerze, czy hulajnodze. Coraz popularniejsze staje się bieganie, gra w piłkę nożną, czy piłkę siatkową. Co więcej, po jakimś czasie te wykonywane czynności stają się hobby. W ten sposób takie dziecko będzie o wiele bardziej wolało iść na taki trening, niż siedzieć przy komputerze.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Pamiętajmy również, że dobrze byłoby proponować maluchowi różne spotkania z członkami rodziny, czy też jego przyjaciółmi. W ten sposób będzie ono pogłębiało swoje relacje, nawiązywało nowe kontakty międzyludzkie, co jest niesłychanie ważne przecież w dzisiejszych czasach. Dobrą opcją jest także wyjście do restauracji na obiad, zwiedzanie miasta, czy pójście na imprezę. Nie zapominajmy również o tym, że taki czas możemy z maluchem również spędzić grając w jakieś gry planszowe, czy po prostu na wspólnej rozmowie. Ugotujmy razem z nim obiad, posprzątajmy dom, czy obejrzyjmy razem jakiś serial. Będzie to o wiele lepiej spędzony czas, niż ten przed komputerem. Najważniejsze jest to, aby dziecko kompletnie nie zatraciło się w całym internecie i różnych grach. Na jego pierwszym miejscu zawsze powinni być bliscy, a także cały otaczający go świat. Jeśli widzimy jakieś niepokojące zmiany w jego zachowaniu to zdecydowanie powinniśmy jak najszybciej reagować.

Podsumowując, jak doskonale widzimy istnieje obecnie naprawdę wiele ciekawych sposobów na odciągnięcie dziecka od komputera. Zdecydowanie warto zapoznać się z wszystkimi wyżej wymienionymi opcjami, które w znacznym stopniu ułatwią nam całe to zadanie. Pamiętajmy o zdrowiu naszego malucha i przede wszystkim o tym, aby nadal normalnie funkcjonował w świecie rzeczywistym, a nie tym wirtualnym.