babskiewnetrze.pl

babskiewnetrze.pl – moda, dom, lifestyle, praca,zdrowie

Oświetlenie do korytarza
Dom

Oświetlenie do korytarza – jakie wybrać i dlaczego lampy mają aż tak duże znaczenie w przedpokoju?

Aranżując mieszkanie, zwracamy uwagę na wiele różnych elementów wyposażenia. Często zapominamy jednak, że zdecydowanie ważniejsze od dodatków czy ozdób jest odpowiednie oświetlenie. To, jakie lampy wybierzemy, ma ogromne znaczenie w przypadku korytarza. Zapewnią bowiem odpowiednią jasność, a także mogą stać się ciekawym elementem dekoracyjnym. Jakie lampy loftowe i nie tylko, sprawdzą się najlepiej w przedpokoju? Dlaczego wybierając je do tego pomieszczenia, powinniśmy zachować szczególną uwagę? Sprawdź!

Oświetlenie w korytarzu – dlaczego jest takie ważne?

Oświetlenie w korytarzu jest ważne z kilku powodów. Pierwszym z nim jest niewątpliwie fakt, iż na ogół przedpokój jest dość ciasnym i ciemnym wnętrzem. Zasada ta dotyczy głównie mieszkań w bloku, jednak zdarza się, że również i przedsionek w domu wolnostojącym pozostawia wiele do życzenia. Aby rozjaśnić takie pomieszczenie, warto bazować na kolorach takich jak biel, szarość czy beże, a dodatkowo podbić je właśnie odpowiednim oświetleniem. Lampy kule czy piękne ozdobne żyrandole sprawdzą się w tym przypadku wręcz wyśmienicie. Dają bowiem bardzo dużą ilość światła, a przy okazji są niezwykle ozdobne. Kupując jeden element wyposażenia, możemy zatem liczyć na aż dwie podstawowe funkcje.

Przy okazji warto pamiętać, że korytarz to miejsce, w którym wykonujemy bardzo dużą ilość czynności. Zbierając się do wyjścia i rzucając spojrzenie na to, jak wyglądamy, chyba dobrze dostrzec każdy możliwy szczegół czy mankament, prawda? Przez to właśnie o idealne oświetlenie przedpokoju powinien zadbać każdy z nas. 

Jakie lampy wybrać do korytarza?

Skoro wiemy już, dlaczego prawidłowe oświetlenie korytarza jest tak ważne, warto zastanowić się nad tym, jakie lampy w nim umieścić. Propozycji jest oczywiście mnóstwo, jednak my postaramy się przedstawić te, które naszym zdaniem sprawdzają się najlepiej w niemalże każdym przypadku. 

Oświetlenie główne

Wybierając oświetlenie do każdego pomieszczenia, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad główną lampą sufitową. To właśnie ona ma dawać największą ilość światła i stanowić centrum całego wnętrza. Do korytarza wspaniale sprawdzą się wszelkiego rodzaju lampy industrialne, które kupisz na https://www.ekconcept.pl/lampy-wiszace-cat-1. Ich konstrukcja sprawia bowiem, że żarówka nie jest w żaden sposób zakrywana przez abażur. Tym samym do naszego przedpokoju przedostaje się maksymalna ilość światła. Godne polecenia będą również lampy kule, delikatne żyrandole oraz wszelkie propozycje typu boho. Dużo zależy jednak od tego, w jakim stylu zostało utrzymane nasze pomieszczenie. Miejmy ten fakt na uwadze i postarajmy się dobrać propozycje dopasowane do danego nurtu wnętrzarskiego. 

Oświetlenie dodatkowe

W korytarzu warto umieścić również oświetlenie dodatkowe w postaci np. stylowych kinkietów. Wystarczy, że zamontujemy je w najczęściej użytkowanych miejscach. Przynajmniej jeden tego typu punkt świetlny przymocujmy zatem tuż przy wieszaku na odzież wierzchnią oraz półce z butami. Dodatkowo warto pokusić się o kinkiet przy lustrze, a także we wszelkich zakamarkach, jeśli mamy do czynienia z większym korytarzem pełnym zakrętów czy wnęk. 

Modne i praktyczne punkty świetlne

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również dodatkowe punkty świetlne w postaci chociażby listw LED. Te możemy zamontować pod sufitem, tworząc ciekawie wyglądającą aranżację lub też np. w szafie. Wybierając drugi wariant, zdecydowanie ułatwimy sobie codzienne poszukiwania ulubionych akcesoriów czy odzieży.